Goldman Sachs, Kripto Paraların Kullanımında “Patlama” Bekliyor

Goldman Sachs’ın COO’su John Waldron, Reuters ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, kripto para birimlerine yönelik müşteri talebinin arttığını söyledi.

Waldron, salgının kripto para birimini benimseme hızını önemli ölçüde hızlandırdığını ve şimdi kriptoda bir “patlama” beklediğini belirtiyor:         

Pandemi önemli bir ivme kazandı. Aklımızda daha fazla dijital ticaret ve dijital para kullanımı olacağından şüphe yok. 

Wall Street’in en büyük bankalarından biri şu anda bu talebi karşılamakla düzenlemeleri takip etmek arasında bir denge kurmaya çalışıyor:

Neler yapabileceğimize bakıyoruz. Değerlendirmeye devam ediyoruz… ve onunla ilgileniyoruz.

Waldron ayrıca, Goldman’ın şu anda yeni oluşan varlık sınıfına nasıl yaklaşılması gerektiği konusunda dünya çapındaki düzenleyici kurumlar ve merkez bankaları ile görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.

Goldman’ın Bitcoin için büyük planları var

Goldman Sachs, kripto para birimi ticaret masasını yeniden açtıktan sonra bu hafta başlarında Bitcoin vadeli işlemlerine başladı.

Bankacılık kurumu, Bitcoin‘e bağlı bir borsa yatırım fonu (ETF) arıyor ve aynı zamanda kripto para birimi gözetimi sunmayı planlıyor.

Ancak, yatırımcı Peter Brandt geçtiğimiz günlerde Goldman’ın kriptoya odaklanmasının Bitcoin’i yükselişe geçiremeyebileceği konusunda uyardı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Tanınmış İstatistikçi Taleb: Bitcoin "Mükemmel Bir Enayi Oyunu"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu