Google’da Kripto Para Aramaları Rekor Kırdı

GoogleTrends verilerine göre, Google’da “kripto para” konusu için haftalık arama hacmi, dünya çapında en yüksek seviyesine ulaştı. Arama hacmi, Bitcoin fiyatının çoğunlukla 50.000 $ ‘ın üzerinde olduğu 9 – 15 Mayıs haftasında zirve yaptı.

Kripto para ekosistemine olan ilginin artmasıyla ilgili olası açıklamalar, Ethereum’un boğa koşusunu içerebilir, çünkü o hafta içinde ETH tüm zamanların en yüksek fiyatı 4.000 $ ‘ın üzerine çıkması için sert bir şekilde yükseldi. Google’ın “Ethereum” için anahtar kelime aramaları da aynı zamanda rekor seviyelere ulaştı.

9 Mayıs ile 15 Mayıs arasındaki dönem aynı zamanda Ethereum madencilerinin bitcoin madencilerinden daha yüksek gelir elde ettiği dönemdir. 15 Mayıs’ta Ethereum madencileri, aynı gün 61,6 milyon dolar olan bitcoin’e kıyasla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 128,04 milyon dolar kazandı. 

GoogleTrend’in Twitter hesabı, dün ABD’de fiyatlar düştüğü için “Kripto satmalı mıyım?” aramalarının % 400 arttığına dikkat çekti.

 “Çevre dostu kripto para birimi” aramaları da muhtemelen Musk’ın son tweetleri sayesinde artıyor ve Bitcoin ağının enerjiyi nasıl kullandığına dair sorular da aramalara ekleniyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Venezuela Devlet Başkanı Maduro'dan Sağlık Çalışanlarına 'Airdrop'

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu