Huobi'nin DeFi Odaklı Blockchain Ağının Testneti Başlatıldı - BTC MAGAZİN

Huobi’nin DeFi Odaklı Blockchain Ağının Testneti Başlatıldı

Huobi, yaklaşmakta olan blok zincirinin finans kuruluşlarına merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları ve hizmetleri için bir çerçeve sağlayacağına inanıyor.

Singapur merkezli kripto para borsası Cumartesi günü yaptığı açıklamada, tescilli ağı Huobi Chain’in test ağında başarıyla konuşlandırıldığını duyurdu. Katman 1 protokol sağlayıcısı Nervos ile işbirliği içinde geliştirilen Huobi, yeni blok zincirinin işletmeler ve düzenleyicilerin ortaya çıkan DeFi alanı için yol kurallarını belirlemelerine izin vereceğini söyledi.

Huobi Başkan Yardımcısı Ciara Sun: “Huobi Chain ile, DeFi’nin yaygın olarak benimsenmesi için kritik öneme sahip olan sektör genelinde işbirliğini kolaylaştıran merkezi olmayan bir çerçeve sunmak istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Borsa, bankalar da dahil olmak üzere finansal hizmetler sektöründeki işletmelerin, kara para aklama (AML) ve müşteri kimlik doğrulama (KYC) uyumluluğunu zincirin kendisine uygulayan DeFi uygulamaları geliştirmek için Huobi Chain’i kullanabileceğini söyledi.

Bir Huobi sözcüsü, firmanın henüz bankalar veya diğer finansal kurumlarla görüşmelere girmediğini söyledi. Ancak Huobi Chain genel beta aşamasını başarıyla geçtikten sonra görüşmeler başlayacak.

Huobi Chain, Bitcoin ve Ether gibi birden fazla kripto para birimini destekleyecek olsa da, borsanın Huobi tokeni, protokolün tek tokeni olacak. Borsa, diğer dijital varlık türleri için desteğin zamanla ekleneceğini söyledi.

Huobi Chain’in ana ağ lansmanının bu yıl geçmesi bekleniyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu