İşte 2020’nin En Büyük 5 DeFi Olayı

2020, kayda değer olaylarla dolu bir yıldı ve aynı şey merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemi için de geçerli. 2020’de DeFi’de çılgın bir yield farming trendi başladı ve birden fazla DeFi projesinin toplam değeri 1 milyar doları aştı.

İşte bu yıl DeFi’deki en önemli olaylardan bazıları:

UNI token lansmanı: 16 Eylül’de önde gelen merkezi olmayan borsa Uniswap, kendi yönetişim tokeni UNI’yi başlattı. Uniswap’in hacmi Coinbase gibi borsalara rakip oldu.

SushiSwap: SushiSwap, Ağustos ayında merkezi olmayan borsa Uniswap’ın çatalı (fork) olarak piyasaya sürüldü. SushiSwap, Uniswap’ten likidite almak için Uniswap likidite sağlayacılarını kendi yönetişim tokenleri ile teşvik etti. Aynı zamanda “vampir madenciliği” doğdu.

Compound, COMP tokenlerini kullanıcılara dağıtır ve protokolünün kontrolünü devreder. 15 Haziran Compound’un COMP tokenlerini dağıttığı ve kullanıcılara yönetim kontrolü verdiği gündür.

Yearn.Finance, farklı DeFi protokolleri aracılığıyla yatırılan fonlara yatırım yaparak DeFi alanındaki en iyi getirileri bulmak için bir protokol oluşturarak 17 Temmuz’da hayata geçti. Bununla birlikte, yield farming çılgınlığı başladı.

Wrapped Bitcoin 1 milyar doları aştı: Wrapped Bitcoin (WBTC), Bitcoin’e sabitlenmiş bir ERC-20 tokenidir. Bitcoin sahiplerinin Ethereum tabanlı DeFi ekosistemine erişmesini sağlar. 15 Ağustos, Bitcoin arzının 1 milyar doları aştığı gündü.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Popüler Altcoin AAVE'nin Fiyatı Son 24 Saatte %30 Arttı, İşte AAVE Rallisi'ni Besleyen Şeyler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu