JPMorgan, Bitcoin ve Kripto Konusunda Müşteri Talebini Takip Edecek

JPMorgan Chase Küresel Piyasalar başkanı Troy Rohrbaugh, bu Salı başlarında gerçekleşen RBC Sermaye Piyasaları Küresel Finansal Kurumlar Konferansı’nda bankacılık devinin kripto para birimleri söz konusu olduğunda müşterilerinin talebini takip edeceğini iddia etti.

Rohrbaugh’a göre, megabank, endüstrinin daha fazla düzenlendiği gerçeğine işaret ederek artan kripto talebine yanıt vermeye hazır olmayı planlıyor. JPMorgan’ın müşterilerin çok sayıda dijital varlık ticareti yaptığı bir ortama hazırlandığını söylüyor.

Rohrbaugh, “Bu varlık sınıfları geliştikçe orada olmamız bizim için kritik önem taşıyor” dedi.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon genellikle sadık bir kripto para eleştirmeni olarak bilinir, ancak bankası kriptodan çekinmiyor. Dimon, kişisel olarak Bitcoin satın almanın “aptalca” olduğunu düşünse de, müşterilerine mümkün olan en temiz versiyonunu sunmaya söz veriyor.

Geçen Ağustos ayında, yönetim altındaki varlıklara göre Amerika’nın en büyük bankası, pasif bir Bitcoin fonu açıkladı.

Banka ayrıca Ekim 2020’de Onyx adında özel bir blok zinciri birimi başlattı. Onyx’in başkanı Umar Farooq, popüler dosya paylaşımına atıfta bulunarak kripto para birimi endüstrisinin hala “Napster” çağında olduğunu belirtti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Tüm Parasını Kriptoda Kaybeden Emlakçı İntihar Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu