Kore Blockchain Projelerine Destek Verecek - BTC MAGAZİN

Kore Blockchain Projelerine Destek Verecek

Kore İnternet Güvenlik Ajansı (KISA), 2020 yılında blokchain ile ilgili projelere 9 milyon dolar fon sağlayarak destek verecek. Ancak kripto projelerini veya kripto borsalarını desteklemeyecek.

Gelecek yıl için yaklaşık 10 proje seçilecek, bunlardan biri veya ikisi birkaç yıl boyunca fon alacak. KISA’nın blok zinciri merkezinin başkanı Min Kyung- sik’e göre, proje başına maksimum finansman 1.2 milyon $ olacak.

Hem kamu sektörü hem de özel sektör projeleri başvuruda bulunabilecek. Başvurular 11 Kasım’a kadar sürecek. 20 Aralık’ta ise sonuçlar açıklanacak.

KISA, kripto para birimi projelerinin ve kripto borsalarının desteğini dışlarken, tokenlere sahip büyük finans kurumlarının takip ettiği projeler için kapıyı açık bırakıyor.

Bu yılki projeler arasında, bir bağış platformu, Hyundai Autoever’in kullanılmış araba servis platformu ve ülkedeki tüm büyük telefon şirketleri tarafından desteklenen Initial blockchain ID platformu yer aldı.

2019’daki diğer projeler arasında Ulusal Arşivler için bir kayıt yönetim sistemi, tıbbi bilgilerin paylaşılması için bir ağ, gıda güvenliği için bir sistem, bir elektrikli araç akü kayıt sistemi ve bir karbon emisyon kayıt sistemi vardı.

Geçen hafta yapılan toplantıda, Kore Ulusal BT Tanıtım Ajansı (NIPA) da blok zinciri ile ilgili projelere destek vermeye devam edeceğini açıkladı.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu