Koronavirüs Durgunluğunun Ardından Gelecek Olan Belirsizlik - BTC MAGAZİN

Koronavirüs Durgunluğunun Ardından Gelecek Olan Belirsizlik

  • Son mali kriz sırasında, sonuç üzücü oldu ama küllerinden bir şey yükseldi ve o da Bitcoin’dir.
  • Kripto para birimi, 2008 mali krizinin ardından yaratıldı ve 2020’de başka bir durgunluğa girdiğimizde, Bitcoin ön plana çıktı.

Son mali kriz sırasında, sonuç üzücü oldu ama küllerinden bir şey yükseldi ve o da Bitcoin‘dir.

Kripto para birimi, 2008 finansal krizinin ardından yaratıldı ve 2020’de başka bir durgunluğa girdiğimizde, Bitcoin ön plana çıktı. Pek çok insan, kripto para birimi BTC’nin, ABD doları yerine küresel rezerv para birimi olması gerektiğine inanıyor (Bretton Woods Anlaşmasının bir sonucu olarak).

Bu durgunluk olaylarının ardından ne olacağını söylemek zor, ancak Birleşik Krallık’ta başka bir tecrit (karantina) dedikodusu yayıldıkça, henüz tehlikeleri atlatamadığımızı söylemek doğru olacaktır.

2008 mali krizinden sonra, bankaların; faaliyetlerini ve hareketlerini kısıtlayacak, “çok riskli” sayılabilecek herhangi bir şeyi yapmalarını engelleyecek yeni kuralları ve düzenlemeleri vardı. Küresel bir para birimi olursa aynı şeyler veyahut daha kötüleri BTC’nin başına da gelebilir mi?

Hatta bazı insanlar o dönemde yaşanan kısıtlamalar, düzenlemeler yüzünden 2008 mali krizini dinozorları yok eden asteroitlerle karşılaştırdı.

Kripto para birimi veya Bitcoin, birçok insanın önerdiği gibi küresel rezerv para birimi haline gelirse; bu durum insanların inandığı kadar iyi gitmeyebilir.

Yine de tüm tehlikeleri atlattığımızda, “belirsizlik” insanların kullanacağı anahtar kelimedir. Dünyaya ve ülkelerin ekonomilerine ne olacağını söylemek zor olacak, şimdilik kripto endüstrisini boş verin.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu