Kraken, Stake Edilen Ethereum’u Geri Çekme Prosedürünü Başlattı


Kripto borsası Kraken, bugün planlanan Ethereum Shanghai yükseltmesi sırasında ABD’deki kullanıcılarıyla ilişkili tüm stake edilen Ethereum’u geri çekme prosedürünü başlattı.

Şubat ayında ABD SEC, Kraken’i ABD’li müşterilerine kayıt dışı bir hizmet olarak belirleme hizmeti programı sunduğu için suçladı. Kraken, stake edilmiş ETH hariç, kripto stakingini hemen sonlandırdı.

“Bugünden itibaren, stake edilmiş ether (ETH) haricinde, ABD müşterileri tarafından on-chain staking programına kaydedilen varlıklar otomatik olarak stake edilmeyecek ve artık staking ödülleri kazanamayacak.”

Kraken

Shapella (Shanghai + Capella) yükseltmesi, Beacon Chain’de stake edilen Ethereum’un yürütme katmanına çekilmesini sağlayacağından, Kraken ABD perakende müşterileriyle ilişkili tüm stake edilmiş ETH’yi geri çekiyor.

Ethereum etkileyicisi ve eğitimcisi Anthony Sassano, 12 Nisan’da bir tweet’te Kraken’in doğrulayıcılarından çıkarak ETH’yi geri çektiğini belirtti. Doğrulayıcılar Ethereum staking’inden çıkabilirken, ancak 32 ETH stake edilmiş ve mutabakat katmanı ödülleri, Shapella (Shanghai+Capella) yükseltmesine kadar ağda kalacaktır.

SEC’in staking hizmetleri üzerindeki düzenleyici baskısının ortasında, Kraken ve Coinbase, Shanghai güncellemesinden sonra stake edilmiş ETH’yi kaldıracak gibi görünüyor. Coinbase ve Kraken, platformlarda 2,29 milyon ve 1,25 milyon ETH’ye sahip. Ethereum üzerinde ek satış baskısı olacaktır.

Shanghai Yükseltmesi Öncesinde Satılan Likit Staking Türevleri

Kurumlar ve bireysel yatırımcılar, Ethereum Shanghai yükseltmesinden önce Ethereum (ETH) ve Liquid staking türevlerini (LSD) terk etmeye başladı. Lido DAO (LDO), Rocket Pool (RPL ve Frax Share (FRAX) fiyatları sırasıyla %8, %9 ve %6 düştü. Tanınmış bir anonim kripto traderı Sisyphus, bugün Lido DAO (LDO) tokenlarından 400.000 dolardan fazla sattı. Ayrıca Blockchain Capital bugün 1,5 milyon LDO ve 65.352 Rocket Pool (RPL) token sattı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   FED Toplantısı Ethereum Fiyatında Düşüşe Neden Oldu, İşte ETH İçin Kritik Seviye

Ethereum fiyatı son 24 saatte %0.30 yükselişle 1.917 dolardan işlem görüyor. Bu arada, Lido Staked ETH %2 düştü ve fiyat şu anda 1.885 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu