Kripto Analisti Thielen’den Kritik Bitcoin Tahmini: Zorlu Günler Kapıda!

Perşembe günü, önde gelen kripto analistlerinden Markus Thielen, mevcut zayıf piyasa koşulları göz önünde bulundurulduğunda bir Bitcoin fiyat düzeltmesinin muhtemel olduğunu belirtti.

Thielen, Bitcoin’in 52.000 ile 55.000 dolar arasında bir düşüş yaşayacağını ve Federal Rezerv’in faiz oranı dalgalanmaları nedeniyle Bitcoin’in 56.552 dolara gerilediğini tahmin ettiğini ifade etti. Ayrıca, Bitcoin fiyatının 30.000 dolara düşeceğini öne süren bir göstergeyi detaylandırdı.

Bitcoin Fiyatındaki Olası Düşüş

Kripto araştırma firması 10x Research‘in CEO’su olarak görev yapan Thielen, bir raporunda müşterilerinin 68.300 dolarlık seviyelerde pozisyonlarını kapattığını, bazılarının ise Bitcoin fiyatının düşüşünde zarar ettiğini açıkladı.

Thielen, “Ciddi bir Bitcoin düzeltmesini öngörmüştük. Bitcoin boğa piyasasının hız kesmeye başladığına dair açık işaretler bulunmaktaydı. Artık herkes düşüşün şiddetini merak ediyor.” dedi.

Bitcoin piyasasının durumu özellikle dikkat çekici çünkü Bitcoin fiyatı şu anda, yani yaklaşık 57.000 ila 58.000 dolar arasında, spot Bitcoin ETF yatırımcılarının ortalama alım fiyatlarına denk geliyor.

Bu durum, ortalama ETF yatırımcısının zarar etmesine ve kurumsal yatırımcıların daha fazla sermaye yatırımını haklı çıkarmada zorlanmalarına yol açıyor.

BlackRock gibi büyük bir oyuncunun Bitcoin ETF liderliği yapmasına rağmen, hızlı bir iyileşme sağlayacak bir katalizörün olmaması, yatırımcıları ve portföy yöneticilerini zor durumda bırakıyor. Spot Bitcoin ETF, Çarşamba günü 550 milyon dolarlık rekor bir satış yaşadı ve satışlar devam ediyor.

Thielen, Bitcoin fiyatının büyük oranda düşeceğini öngören bir göstergenin önemini vurguladı ve bu göstergeye göre fiyat hareketlerinin doğruluk payı yüksek.

Kripto Analisti Thielen'den Kritik Bitcoin Tahmini: Zorlu Günler Kapıda! 2

Bu gösterge, Bitcoin’in fiyatının 30.000 dolar seviyesine kadar düşebileceğini öngörüyor; bu, deneyimli yatırımcı Peter Brandt’ın öngörülerinden daha düşük bir seviye. Bitcoin’in 40.000 doların altına düşme riski taşıdığını belirtiyor.

BTC’nin Güncel Fiyat Durumu

CryptoQuant CEO’su Ku Young Ju, yeni Bitcoin balinalarının ve spot ETF yatırımcılarının artık zararda olduğunu belirtiyor. Ju, en büyük acının 51.000 dolar civarında olacağını tahmin ediyor ancak bu seviyelerden alım yapmanın, geleneksel finans (TradFi) oyuncularını mağlup etme şansı sunabileceğini düşünüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   3iQ'nun Bitcoin Fonu Bir Günde 100 Milyon Doları Aştı

Kripto Analisti Thielen'den Kritik Bitcoin Tahmini: Zorlu Günler Kapıda! 3

Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde yüzde 3,2 artarak 59.137 dolara yükseldi ve günün en düşük ve en yüksek seviyeleri sırasıyla 56.852 dolar ve 59.512 dolardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu