Kripto Bağlantıları Nedeniyle Çin'de 4.000 Banka Hesabı Donduruldu - BTC MAGAZİN

Kripto Bağlantıları Nedeniyle Çin’de 4.000 Banka Hesabı Donduruldu

  • Tezgah üstü kripto para birimi yatırımcılarının, yaklaşık 4.000 Çin banka hesabının, kolluk kuvvetleri tarafından dondurulduğu iddia edildi.

Kripto para tüccarlarının, yaklaşık 4.000 Çin banka hesabının, yerel kolluk kuvvetleri tarafından dondurulduğu bildiriliyor.

8BTC tarafından bildirilen 8 Haziran tarihli rapora göre polis, Çin’in Guangdong eyaletinden gelen tezgah üstü (OTC) işlem yapan tüccarların banka hesaplarını dondurdu.

Bu, 8BTC ülkelerinin stabilcoin Tether (USDT) ile kripto OTC ticareti tarafından yaygın olarak kolaylaştırıldığı kumar ve kara para aklama gibi yasa dışı faaliyetlere yönelik daha geniş bir araştırmanın bir parçası olarak iddia ediliyor.

Rapora göre yetkililer banka hesaplarını 4 Haziran’da dondurmaya başladı. Bir perakende yatırımcı, büyük, güvenilir bir kripto borsasında kripto para satın aldıktan sonra banka hesabının donmuş olduğunu bildirdi.

Dondurulmuş hesapların yasa dışı faaliyetlere karışacağı garanti edilemez ve analizde herhangi bir yanlışlık olmadığı ortaya çıkarsa hesapların yasaklamasının kalkacağı bekleniyor. Yerel kolluk kuvvetleri, zincir-üstü kripto varlık işlemlerini izlemek için Blockchain analiz becerileri öğreniyor.

Kara Para Aklamaya Kripto’nun Katılımı

Kripto para birimi işlemleri yetkililer tarafından durdurulamaz ve kripto cüzdanlarının banka hesapları gibi kişisel kimliklere bağlanması gerekmez.

Bu özellikler nedeniyle, kripto paralar, kara para aklama amaçlı teknoloji meraklıları tarafından zaman zaman kullanılmaktadır.

Tehdit istihbaratı şirketi IntSights, kripto para birimlerinin Latin Amerika’da kara para aklama için giderek daha fazla kullanıldığını iddia etmişti.

Mayıs ayında Avustralyalı bir kadın, Bitcoin’i (BTC) nakit olarak sattıktan sonra tutuklandı ve 2017’den beri kara para aklama ile suçlanıyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu