Kripto Borsası Bithumb'a Polis Baskını! - BTC MAGAZİN

Kripto Borsası Bithumb’a Polis Baskını!

Seul polisinin Güney Kore’deki en büyük kripto para borsası olan Bithumb’a baskın yaptığı bildirildi.

Yerel yayın Seoul Shinmun’un bir raporuna göre, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatındaki bir istihbarat suç birimi, 2 Eylül’de Gangnam Bölgesindeki Bithumb ofisinde arama yaptı ve el koyma işlemi gerçekleştirdi.

Bildirildiği üzere, yapılan baskının; Bithumb Korea ve Bithumb Holdings’in yönetim kurulu başkanı Lee Jung Hoon’un dahil olduğu devam eden bir polis soruşturmasıyla bağlantılı olduğu iddia ediliyor.

Borsanın, BXA olarak bilinen tokenle ilgili ekonomik dolandırıcılık iddiasıyla soruşturma altında olduğu bildirildi. Token, Bithumb’ın yerel tokeni olarak tanıtıldı ve tokenin; yatırımcılara 30 milyar won (25 milyon dolar) zarar veren yüksek ölçekli dolandırıcılığa karıştığı ortaya çıktı.

Bithumb, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası ve küresel olarak ortalama günlük işlem hacmine göre en büyük dokuzuncu kripto borsasıdır.

Bithumb, Güney Kore’de son zamanlarda Seul polisinin dikkatini çeken tek kripto borsası değil. Ağustos ayının sonlarında, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı’nın ülkenin üçüncü en büyük kripto para borsası Coinbit’e baskın düzenlediği ve operasyonlarına el koyduğu bildirilmişti. Borsanın piyasa manipülasyonundan 85 milyon dolarlık bir gelir elde ettiği iddia ediliyor.

Basın zamanında Bithumb borsasından herhangi bir açıklama gelmedi, bu haberi sizler için güncel tutmaya devam edeceğiz!

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu