MicroStrategy Daha Fazla Bitcoin Almanın Yollarını Arıyor - BTC MAGAZİN

MicroStrategy Daha Fazla Bitcoin Almanın Yollarını Arıyor

Michael Saylor’un CEO’su olduğu MicroStrategy, BTC girişimini ikiye katlamayı ve birincil kripto para birimine fon tahsis etmeye devam etmeyi planlıyor.

NASDAQ’da listelenen büyük iş zekası şirketi MicroStrategy, Q4 2020 sonuçlarını açıkladıktan sonra, bitcoin’e daha fazla nakit yatırımı yapmaya devam edeceğini söyledi. Dahası, Michael Saylor’un firması BTC‘ye daha da fazla fon ayırmasını sağlayacak diğer yaklaşımları keşfetmeyi planlıyor.

MicroStrategy Daha Fazla BTC Alacak mı?

“Halka açık en büyük bağımsız iş zekası şirketi” olarak tanımlanan MicroStrategy, 2020 yılında Bitcoin’de toplam 1 milyar doları aşan çok sayıda devasa satın alma ile tarih yazdı.

Daha önce yayınlanan Q4 2020 sonuçlarında , NASDAQ listesinde yer alan firma, 2020’yi şirket için “dönüşüm yılı” olarak sınıflandırdı. Şirket, yeni ürünleri ve önemli gelirleri vurgulamanın yanı sıra BTC girişimlerine de değindi.

“Bitcoin stratejimizle ilgili olarak, Bitcoin’i birincil hazine rezerv varlığımız haline getirme konusundaki öncü kararımız, MicroStrategy’yi kripto para piyasasında fikir lideri yaptı ve bir şirket olarak MicroStrategy’ye büyük ilgi uyandırdı. İleride, bitcoin’imizi tutmayı ve bitcoin’e fazladan nakit akışı yatırmayı planlamaya devam ediyoruz. “

MicroStrategy

Dahası, iş zekası devi, “genel kurumsal stratejimizin bir parçası olarak ek bitcoin elde etmek için çeşitli yaklaşımları keşfedeceğiz” dedi.

Aralık ayında, MicroStrategy 650 milyon dolar değerinde dönüştürülebilir kıdemli senetler çıkardı ve tüm fonları bitcoin olarak tahsis etti .

MicroStrategy’nin Hissedarları BTC Konusunda Açık Görüşlüydü

Şirketin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, yer aldığı bir podcast’de kendisinin ve firmanın fazla nakitlerini BTC’ye nasıl yatırmaya karar verdiğini ayrıntılarıyla anlattı.

Saylor, COVID-19 salgınının finansal sistemle ilgili tüm varsayımlarını ve inançlarını sorgulamasına neden olduğunu belirtti. Bitcoin’i ve değerlerini keşfettikten sonra Saylor, MicroStrategy’nin hissedarlarına varlığa önemli miktarlar tahsis etme fikrini önerdi.

Bir eğitim sürecini takiben, çoğu açık fikirliydi ve fikrin peşinden gitti, yalnızca birkaçı kar elde etme ve şirketten çıkma seçeneğini kullandı.

Michael Saylor, çok sayıda yöneticinin ve yüksek gelirli kişinin BTC alımlarını halka açtıktan sonra kendisiyle iletişime geçtiğini belirtti. Ancak, herhangi bir özel isim vermeyi reddetti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu