Mike Novogratz, Bitcoin ve Kripto Paralardaki Düşüşü Değerlendirdi

Dijital varlık yöneticisi Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, üç haftadan kısa bir süre içinde ikinci kez devam eden kripto para birimi çöküşü hakkında konuştu. 21 Mayıs’ta Novogratz, kripto çöküşünün dibini tahmin etmeye çalışmak konusunda uyarıda bulundu.

Kripto Hedge Fonları Başarısız Olacak

En son Novogratz, kripto para birimlerine yatırım yapan hedge fonlarının üçte ikisinin mevcut piyasada başarısız olacağını söyledi. Bloomberg’e göre CEO, yorumları Piper Sandler Küresel Borsalar ve Aracılık Konferansı’nda yaptı.

“Hacim düşecek, hedge fonların yeniden yapılandırılması gerekecek. Kelimenin tam anlamıyla 1.900 kripto hedge fonu var. Tahminim üçte ikisi iflas edecek.”

Mike Novogratz

Novogratz, Terra blok zincirinin son çöküşündeki rolü nedeniyle eleştirilerle karşı karşıya kaldı. O sırada Galaxy, 2022 yılının ilk çeyreğinde 111,7 milyon dolar kaybetti. Kayıp, büyük ölçüde kripto para birimi endüstrisindeki dalgalanmadan kaynaklanıyordu.

Galaxy CEO’su, token fiyatlarındaki son düşüşün bir nedeni olarak piyasanın Fed’in teşvikleri kaldırmasına tepkisini gösterdi. Tokenin çöküşünün kripto para birimine ve merkezi olmayan finans alanına olan güveni sarstığını da sözlerine ekledi.

Geçen ay Terra kazasının sona ermesinden sonra Novogratz, dip bulmaya çalışmanın son derece yüksek riskli olduğunu söyledi. O zaman, piyasanın daha da çökebileceğini öngördü.

Ayrıca Galaxy Digital, 2020’nin son çeyreğinde Terraform Labs’a yatırım yaptı. İlginç bir şekilde, Mike Novogratz eline bir Terra LUNA dövmesi bile yaptırdı.

Ancak, Terra çöküşünün ardından, dövmenin, girişim yatırımının alçakgönüllülük gerektirdiğini sürekli hatırlatacağını söyledi. Bireysel kripto yatırımcılarının uygun risk yönetimine sahip olması gerektiğini önerdi. Yatırımcıların kripto tahsisi, tüm varlık portföylerinin yalnızca %1 ila %5’i arasında olmalıdır, diye de ekledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance, 31 Ağustos'ta Cardano (ADA) Cüzdanını Bakıma Alacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu