Milyarder Fon Yöneticisi Bitcoin ve Ethereum Hakkında İlginç Yorumlarda Bulundu - BTC MAGAZİN

Milyarder Fon Yöneticisi Bitcoin ve Ethereum Hakkında İlginç Yorumlarda Bulundu

Son CNBC röportajında, milyarder fon yöneticisi Stanley Druckenmiller, Bitcoin‘in değer deposu olarak yerinden edilmesinin “çok zor” olacağını söyledi: 

Bitcoin’i bir değer varlığı deposu olarak yerinden çıkarmak çok zor olacak … Yeterince uzun süredir ortalıkta ve belli ki sınırlı bir arz var.  

Aynı zamanda, Ethereum‘un bir sonraki Yahoo olabileceğini ve başka bir kripto para biriminin tacını çaldığını iddia etti:         

Açıkçası, Ethereum ticaret açısından akıllı sözleşmelerde başı çekiyor … Yahoo arama motorunu icat etti … Hepimiz Google’a karşı Yahoo’da neler olduğunu biliyoruz … Ethereum’un nihai kazanan olması pek olası değil.… Bitcoin’i yerinden etmenin zor olacağını düşündüğüm değer saklama yerine ödeme sistemleri, ticaret ve bu tür şeyler açısından kimin kazanacağını söylemek için henüz çok erken.

Dolar küresel rezerv statüsünü kaybedebilir   

Druckenmiller, Federal Rezerv’in parasal genişleme politikasının, küresel rezerv para birimi olarak ABD dolarının rolünü tehlikeye attığını söyledi. Ünlü yatırımcı, doların önümüzdeki 15 yıl içinde bu statüyü kaybetmesini bekliyor.        

Druckenmiller’e göre en olası ikame, başka bir fiat para birimi yerine henüz icat edilmemiş bir kripto para birimi defter sistemi:  

Avrupa tam bir karmaşa. Çinlilere kim güvenecek?

Druckenmiller, aşırı ısınan pazarlar hakkında da yorum yaptı:            

Bu pazarda bir maymun para kazanabilir.

Druckenmiller bir Bitcoin destekçisi

Druckenmiller, Kasım ayında Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı ve onu altın benzeri bir değer deposuyla karşılaştırdı:

Bitcoin, hem milenyum kuşağı hem de yeni West Coast parası için bir değer deposu olarak çok çekiciliği olan bir varlık sınıfı olabilir, bildiğiniz gibi, onlarda çok fazla var. 13 yıldır ortalıkta ve her geçen gün bir marka olarak istikrarını daha fazla topluyor.

Bundan önce, milyarder kripto para yatırımı fikrini reddediyordu, ancak kriptonun yaygın olarak benimsenmesi fikrini değiştirmesine neden oldu.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu