Nouriel Roubini: Kripto Para Birimleri 'Sıfır Güvenliğe' Sahip - BTC MAGAZİN

Nouriel Roubini: Kripto Para Birimleri ‘Sıfır Güvenliğe’ Sahip

  • Kripto Para birimlerinin suç işlemede yaygın olarak kullanılması, Nouriel Roubini’nin Bitcoin yerine kredi kartı kullanmayı tercih etmesinin ana nedeniymiş.

Kötü şöhretli Bitcoin düşmanı Nouriel Roubini, kripto paraların sıfır güvenlik sunduğunu iddia ederek Twitter’da kripto para birimleri ile ilgili başka bir kötü yorum paylaştı.

Roubini, ‘milyarlarca paranın’ günlük olarak kripto dolandırıcıları ve hırsızları tarafından çalındığına inanıyor.

Hırsızlara Hayat Kurtarması

Roubini’nin tweeti, kimlik avı saldırısı nedeniyle tüm yaşam tasarruflarını kaybeden girişimci ve podcast sunucusu Eric Savics tarafından yayınlanan viral bir videoya yanıt olarak geldi.

Savics, KeepKey donanım cüzdanı için sahte bir Google Chrome’u indirecek kadar talihsizdi. Mayıs ayında, Ledger kullanıcılarını hedefleyen benzer bir aldatmaca olayı bildirilmişti.

Yedi yıl boyunca 113.000 doların üzerinde BTC toplamayı başarmıştı, ancak tohum ifadesini (kurtarma anahtarı) girdikten sonra dakikalar içinde her şeyini kaybetti.

Bitcoin ödemeleri geri döndürülemez olduğundan, Savics birikimini büyük olasılıkla sonsuza dek kaybetti, bu yüzden Roubini kredi kartları kullanmayı tercih ediyor.

Kötü Şeyler mi?

Kripto para birimi endüstrisi gerçekten de sahtekarlıklarla dolmakla birlikte, Roubini’nin iddiası elbette büyük bir abartı.

Blockchain dediktifi CipherTrace tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, 2020’de (şimdiye kadar) kötü aktörlere kaptırılan 1.4 milyar dolardan fazla kripto kayboldu.

Bununla birlikte, toplam yağmalarının 4,5 milyar dolara ulaştığı 2019’dan sonra, 2020 kripto para suçluları için en üretken yıl olma yolunda ilerliyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu