Özbekistan'dan Kripto Para Madenciliği ve Kripto Borsa Hamlesi - BTC MAGAZİN

Özbekistan’dan Kripto Para Madenciliği ve Kripto Borsa Hamlesi

Özbekistan’ın kripto madencilerini göz önüne çıkarmak ve yabancı yatırımcıları çekmek için kendi ulusal kripto para madenciliği havuzunu ve ona eşlik etmek için bir kripto para borsasını başlatmak istediği bildirdi.

Özbekistan Ulusal Proje Yönetimi Ajansı (NAPM) bir konferansta bu yıl kripto para birimi ve Blockchain sektörü için planlarını açıkladı.

NAPM planı, ülkedeki yerli ve yabancı madencilerin madencilik gücünü pekiştirmeye yardımcı olacak bir ulusal madencilik havuzunun başlatılmasını ve madencilerin dijital varlıklarını satmalarına yardımcı olmak için bir kripto para birimini içeriyor.

Yerel haber kuruluşları, ülkenin kripto para madencileri için şeffaflığı ve güvenliği artırmak ve yabancı yatırımcılar için daha cazip hale getirmek için ulusal madencilik havuzunu başlattığını bildirdi. NAPM ayrıca havuzun enerji verimliliğini artıracağını iddia ediyor.

Uznex olarak adlandırılan yerel dijital varlık borsası, ülkenin başkenti Taşkent’te bulunuyor ve Güney Kore Kobea Grubu tarafından işletilecek. Borsa, gelecek hafta, 20 Ocak’ta başlayacak. Halihazırda ETH / BTC, ETH / BCH ve BTC / BCH gibi çeşitli işlem çiftlerini listeliyor. Ticaret platformunun web sitesi hala beta sürümünde, ancak kullanıcılardan para çekim işlemleri için bir ücret alınacağı şimdiden belirtildi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu