PayPal, Kripto Şirketi Paxos'a Yatırım Yaptı - BTC MAGAZİN

PayPal, Kripto Şirketi Paxos’a Yatırım Yaptı

Kripto finansal hizmetler şirketi olan Paxos, 142 milyon dolar topladıktan sonra C serisi finansman turunu kapattı. Çevrimiçi ödeme devi PayPal, 142 milyon dolarlık C Serisi yatırım turuna katılarak Paxos’un toplam fonunu 240 milyon dolara yükseltmesine yardımcı oldu.

Finansman turu, milyarder David Rubnstein’in aile ofisi tarafından desteklenen Declaration Partners tarafından yönetildi.

Yeni finansman turuna Mithril, PayPal Ventures, RIT Capital, Partners plc, Ken Moelis ve Alua Capital gibi büyük isimler katılırken, mevcut RRE Ventures ve Liberty City Ventures de hisselerini artırdı.

Fonlama turu, Paxos’un kripto aracılık şirketini başlattığı ve Revolut ve PayPal gibi şirketlerle ortaklık kurduğu yoğun bir yılda geldi.

Paxos’un kurucu ortağı ve CEO’su Charles Cascarilla, “Geçen yıli işletmeler tarafından kripto ve blockchain tabanlı çözümlerin küresel olarak benimsenmesi hızlandı” dedi.

“Paxos, küresel markaların dijital varlık ihtiyaçlarını karşılamak ve çözümlerimizi trilyonlara varlığa ve milyarlarca kullanıcıya sahip işletmelere sunmak için benzersiz bir şekilde konumlanmıştır. Daha açık, erişilebilir bir ekonomi vizyonumuza yaklaşmamıza yardımcı olan yeni yatırım ortaklarımızın desteğinden dolayı minnettarız.”

Crunchbase’e göre, son tur, kripto startup’ının toplam fonunu 240 milyon dolara çıkardı, 2018’de 65 milyon dolar ve 2015’te 25 milyon dolar topladı.

2012 yılında kurulan Paxos, aynı zamanda stabilcoin ihracıyla da tanınır. Şirket yalnızca 2020 yılında 7.5 milyar dolardan fazla stabilcoin ihraç etti.

New York merkezli şirket şu anda ürünlerini genişletmeyi planlıyor ve tokenleştirme endüstrisine girmeyi düşünüyor. Aynı zamanda iş gücünü de ikiye katlamak istiyor.

Declaration Partners’in ortaklarından Brian Stern, “Paxos iddialı, uzun vadeli misyonunu dikkate değer bir hızla yürütüyor” ifadelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu