Peter Brandt’tan Bitcoin İçin Yeni Uyarı: Kritik Seviyeler Yaklaşıyor!

Kripto piyasası, Bitcoin ve borsa Perşembe ve Cuma günlerinde büyük dalgalanmalar yaşadı, bu dalgalanmaların etkisiyle birçok hisse ve dijital değerin haftayı düşüşle kapattığını gördük.

Yakın zamanda meydana gelen Bitcoin fiyat düşüşü, kripto piyasasında satış dalgasını tetikledi ve yatırımcıların güvenini sarsarak, boğa piyasasının aniden durgunlaşmasına yol açtı.

Kıdemli yatırımcı Peter Brandt, Bitcoin için yeni bir uyarı yayınladı. BTC’nin, altta yatan ters baş-omuz formasyonunda kritik bir seviye olan boyun çizgisini yeniden test ettiğini belirtti. Brandt, Bitcoin’in fiyatında bir düşüş yaşanacağına dair uyarıda bulundu ve 24,800 doların altındaki bir değerde kapanışın, günlük ve haftalık analizler için olumsuz olacağını belirtti.

Uzman analist Rekt Capital, Bitcoin’in endişe verici bir teknik sinyal oluşturduğunu vurguladı. Şu anda tamamlanmış olan “Çift Tepe” formasyonunun ardından, BTC’nin 26k seviyesini destek yerine direnç olarak görebileceğini belirtti.

Tanınmış kripto analistleri CrediBULL Crypto, Crypto Tony ve Crypto Birb, en iyi alım fırsatı olarak Bitcoin’in 25k seviyesine düşeceğini öngördüler. CrediBULL Crypto, Bitcoin’in 25,000 dolar seviyesinin altına inmeyeceği yönünde tahminde bulundu ve benzer bir piyasa düzeltmesinin Bitcoin’in tarihi zirveye ulaşmadan önce yaşandığını hatırlattı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binlerce Bitcoin Balinalar Tarafından Transfer Edildi

Bitcoin’in Fiyatında Önemli Bir Dönemeç

Şu anda Bitcoin, son 24 saatteki %2’lik düşüşle 26,000 dolar seviyesinde işlem görüyor. Geçtiğimiz gün içerisinde en düşük 25,668 doları ve en yüksek 26,587 doları gördü. Ayrıca, işlem hacminde son 24 saatte %45’lik bir azalma mevcut, bu da yatırımcı ilgisinde bir düşüş olduğunu işaret ediyor.

Bu arada, Ethereum (ETH) son 24 saatte %2 oranında değer kaybetti ve şu an 1,660 dolar civarında işlem görüyor. SEC’in Ether temelli bir ETF’yi onaylama olasılığının ardından, Ethereum’un yukarı yönlü hareketi sınırlı kaldı. İşlem hacmi son 24 saat içinde %55 azaldı.

Buna rağmen, Bitcoin yılın başından bu yana yaklaşık %50 oranında değer kazandı. Binance’in CEO’su “CZ”, piyasada oluşan olumsuz havayı dile getirdi ve yatırımcılara genel perspektife odaklanmalarını önerdi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu