Peter Schiff, Son Bitcoin Anketinin Sonucunu Yorumladı - BTC MAGAZİN

Peter Schiff, Son Bitcoin Anketinin Sonucunu Yorumladı

  • Büyük Bitcoin rakibi Peter Schiff, BTC’ye şüpheyle yaklaştığını tekrar tweetlerken, analist PlanB Bitcoin altın anketini parodi etti.

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Bitcoin hodlerlarının çoğunluğunun BTC’lerini mezara götüreceklerini ancak satamayacaklarını belirten bir Twitter anketi yaptıktan sonra Bitcoin hakkındaki şüphelerini ifade etmek için Twitter’a gitti.

“Eğer Asla Satmazsan Bitcoin’lerin Ne Kadar İyidir?”

Geçen gün yapılan bir Twitter anketinde Peter Schiff, Bitcoin tutkunlarına, amiral para birimi 10.000 doların altında kaldığında BTC’lerine ne kadar daha fazla sahip olacaklarını sordu.

Ankette seçenek olarak sunduğu zaman ölçekleri şunlardı: 1 yıl, 3 yıl, 10 yıl veya “Mezarıma götürüyorum”.

Ankete katılanların yüzde 57,5’i son seçeneği tercih etti. Sonuçlara dayanarak, Peter Schiff Bitcoin topluluğuna yatırım söz konusu olduğunda umudun iyi bir strateji olmadığını söyledi. Bu tema üzerinde ilk kez Bitcoin taraftarlarını aydınlatmadı.

“Bitcoin Para Değil”

Euro Pacific Capital CEO’su, Bitcoin’in para olmadığını söyleyerek Bitcoin’e başka bir yumruk attı. En iyi senaryoda, Schiff’e göre, Bitcoinciler (yeterince denediyse) BTC’yi mal veya hizmetlerle değiştirmeyi kabul edecek birini bulabilir. Ama bu yine de bu da bir satış biçimi olacak, diyerek ısrar ediyor.

Ayrıca Bitcoin izleyicisine, BTC’nin bir yıl öncesine göre fiyatının hala daha düşük olduğunu ve son zamanlarda borsa ile yakın ilişkisinin (altınla olan ilişkisinden daha güçlü olduğunu) hatırlattı.

Analist PlanB, Peter Schiff’i Trollüyor

Bitcoin stoktan-akış modelini oluşturan PlanB adlı analist de bir anket yayınladı. Altın yatırımcıların XAU’larını (Altınlarını) satmaya ve BTC’de stok yapmaya başlamadan önce Bitcoin piyasa değeri değerinin ne kadar yükselmesi gerektiğini sordu.

Küresel makro yatırımcı Dan Tapiero, bu varlıkların her ikisinin de tutmanın önemli olduğunu söyledi.

PlanB, kendisinin eski bir altın yatırımcısı olduğunu (ve hala bir miktar XAU’ya sahip olduğunu) söyleyerek bunu kabul etti. Bu anketi Peter Schiff’e “Bitcoin araştırması” ile parodisi için yayınladığını belirtti.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu