Pickle Finance Uğradığı Saldırıda Milyonlar Kaybetti - BTC MAGAZİN

Pickle Finance Uğradığı Saldırıda Milyonlar Kaybetti

DeFi saldırılarının ardı arkası kesilmezken, Pickle Finance da bu hafta sonu saldırıya uğradı, bu flash loan saldırısı sonucunda yaklaşık 20 milyon dolar değerinde DAI kaybedildi.

Pickle Finance, 21 Kasım’da attığı bir Tweet ile “DAI PickleJar stratejimizin kötüye kullanıldığına dair raporlar var. Bu konuyu aktif olarak araştırıyoruz ve konuyla ilgili daha detaylı bir açıklama yapacağız” dedi.

Ayrıca, yaklaşık 2 saat önce yine Twitter üzerinden 12 saat önce içinde epeyce ünlü ismin de bulunduğu bir grup beyaz şapkalı hacker ile çalıştıklarını bildirdiler.

Bununla birlikte, Pickle Finance, kullanıcılarına tokenlerini stake etmemeleri ve protokolden çekmeleri tavsiyesinde bulundu. Saldırı ile ilgili henüz detaylı bir açıklama bulunmuyor.

PICKLE %50 Değer Kaybetti

Pickle dApp’e göre, yazı kaleme alınırken, protokolde kilitli olan toplam değer 23 milyon dolardır. Bununla birlikte, saldırının ardından PICKLE tokeni de %50 değer kaybetti.

23$’dan düşen PICKLE, yazı kaleme alınırken 10$’ın biraz üzerinde işlem görüyor. Ayrıca DeFi tokeni, 80$’ın üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından mevcut seviyeye kadar %87 oranında düşüş kaydetti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu