Qtum Yeni Ana Ağı Qtum 2.0'ı Devreye Aldı - BTC MAGAZİN

Qtum Yeni Ana Ağı Qtum 2.0’ı Devreye Aldı

Açık kaynaklı değer transfer protokolü ve merkezsiz uygulama platformu Qtum, yeni ana ağı Qtum 2.0’ı devreye aldı. 466,600’lük blok yüksekliği ile satışa sunulan Qtum 2.0, 2017 yılından bu yana gerçekleştirdiği en büyük güncelleme almış oldu. Şu anda sorunsuz bir şekilde çalışan Qtum 2.0, yeni bir çağın başlangıcı olacak.

İnovasyon desteğiyle blockchain teknolojisini ileriye taşıyan Qtum 2.0 güncellemesi, geliştiricilerin hazırlamaları gereken komplike iş senaryolarına sahip uygulamaların daha kolay üstesinden gelmelerine yardımcı olma amacını taşıyor. Ayrıca Qtum 2.0’ın, yaygın kullanılan iş uygulamalarının önde gelen blockchain altyapısı olması da bekleniyor. 2 yıl içerisinde büyük bir başarı elde eden Qtum blockchain’i, en üst seviyedeki zamanlarında 47 ülke çapında 6 binden fazla tam nodle’a sahip oldu ve aynı zamanda en büyük PoS kamu blockchain’i.

Geliştirme ekibi teknoloji anlamında çok şey başardı ki bunların arasında şimşek ağı, zincirler arası atomik takas, gizli varlıklar üzerinde araştırmalar, yeni Qtum x86 sanal makine geliştirilmesi ve daha niceleri yer alıyor. Bu sayede blcokchain ekosisteminin gelişmesine önemli katkı sağlandı. Qtum 2.0 güncellemesinin başarısının ardında, Qtum ekibinin son iki yılda ortaya koydukları teknolojik birikim ve inovasyon yatıyor. Ekip, node’ların normal bir şekilde çalışmaları için, topluluk üyelerine cüzdanlarını en yeni versiyon olan 0.18.1’e yükseltmelerini istiyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu