Ripple Balinaları XRP Transferlerini Arttırdı, XRP Fiyatını Ne Bekliyor?

Cuma günü kripto para piyasası, Silvergate Capital için artan endişeler nedeniyle kırmızı endekslere uyandı. ABD SEC tarafından menkul kıymet olduğu iddia edilen Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP, diğer büyük altcoinlerle birlikte bir fiyat düşüşü kaydetti. Bununla birlikte, kripto balinaları artan oynaklığın ortasında hala daha fazla XRP taşıyor.

WhaleAlert tarafından sağlanan verilere göre, 290 milyondan fazla XRP (yaklaşık 106 milyon dolar değerinde) birden fazla işlemde balinalar tarafından taşındı. Bununla birlikte, izleyici tarafından kaydedilen en büyük tek işlem, yaklaşık 140 milyon XRP’yi (yaklaşık 53,4 milyon dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdan adresinden diğerine taşımak oldu.

Balina adresleri yaklaşık 75 milyon XRP’yi (yaklaşık 28,5 milyon dolar değerinde) hareket ettirdi. Bir balina, 16.37 milyon dolar değerindeki 43 milyon XRP’yi Bitstamp kripto borsasına taşıdı.

Piyasa tarafında, XRP fiyatı son 30 gün içinde sürekli bir düşüş yaşadı. XRP fiyatı aynı dönemde neredeyse %9 düştü. İlk 10 kripto varlık arasında en çok kaybeden üçüncü token oldu. Bununla birlikte, ABD SEC tarafından başlatılan yasal savaşla karşı karşıya olmasına rağmen, Ripple’ın token fiyatı yıldan güne (YTD) bazında %8 arttı.

XRP fiyatı son 24 saatte %3’ün üzerinde düştü. Yazım zamanında ortalama 0,367 $ fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %30 artarak 1,11 milyar dolara ulaştı.

Ancak balinalar bu XRP fiyat düşüşünü değerlendirmeye devam ediyor. En büyük balinalardan biri, birden fazla işlemde yaklaşık 75 milyon XRP (yaklaşık 28,7 milyon dolar değerinde) biriktirdi. İzleyici tarafından kaydedilen en büyük birikim işlemi, Bitso kripto borsasından 16,55 milyon dolar değerinde 43,6 milyon XRP satın almak oldu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple ODL Ortağı ve Binance Tarafından 288,5 Milyon XRP Taşındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu