Ripple CEO'su Mücadeleye Devam Etme Sözü Verdi - BTC MAGAZİN

Ripple CEO’su Mücadeleye Devam Etme Sözü Verdi

XRP haftanın en yüksek seviyesi olan 0.37$’dan düştükten sonra Bitfinex borsasında 0.30$ seviyesinin üzerinde işlem yapmaya devam ediyor.

Bu, Ripple Labs’ın CEO’su Brad Garlinghouse’un ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yapılan bazı suçlamaları ele alırken şirketin suçlamalarına resmi yanıtının yakında geleceğini açıklamasının ardından gerçekleşti.

Kaynak: TradingView

Ripple Yeni SEC Başkanlığından Umutlu

Garlinghouse 8 Aralık günü Twitter’da yayınlanan olumlu bir açıklamada, SEC davasını halihazırda çözme girişiminde bulunduktan sonra şirketinin mücadele etmekten vazgeçmeyeceğini iddia etti. Ripple, daha ılımlı olmasını beklediği yeni yönetime umut bağladı:

“Ayrıntılara giremiyoruz ancak bunu denediğimizi ve yeni yönetimle denemeye devam edeceğimizi bilin ki, XRP topluluğu yeniliklere devam edebilsin, tüketiciler ve düzenli pazarlar korunuyor.”

XRP’nin bir dizi borsadan delist edilmesine işaret ederken, Garlinghouse muhtemelen XRP’nin merkezi olmayan yapısı nedeniyle Ripple’ın onları etkilemeyeceğini belirtti.

Ancak Messari’den Ryan Selkis’in belirttiği gibi borsalara komisyon ödeme suçlamalarından açıkça kaçındı.

Garlinghouse’un açıklaması, yöneticilerin satışlarının kapsamıyla ilgili SEC davasındaki en korkunç iddialardan birini de ele almadı. İddia şuydu:

“Bu arada, Ripple’ın ilk icra kurulu başkanı ve şu anki yönetim kurulu başkanı Larsen ve Ripple’ın şu anki CEO’su Garlinghouse, bu yasadışı satışları yönetti ve kayıtsız XRP satışlarından kişisel olarak yaklaşık 600 milyon kar elde etti.”

Bu arada Ripple 29 Aralık tarihli duyuruda, “Ayrıca tüm Komisyon Üyeleri ve SEC’in yeni başkanlığıyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

“Toplamda, SEC Başkanının, her SEC biriminden altı yöneticinin, SEC’in Baş Ekonomisti ve SEC’in Genel Danışmanının şimdi ayrıldığını (birçoğu henüz geçen hafta ayrıldı)” ve “yapıcı düzenleyici sorumluluğa kararlı bağlılıklarının değişmediğini” de ekledi.

Yine daha önce bildirildiği üzere Ripple, yönetim değişikliğinden sadece günler önce kendilerine karşı böyle bir hamle yapmalarının nedenini sorguluyor çünkü “SEC, XRP’nin sekiz yıldan fazla bir süredir bir para birimi olarak işlev görmesine izin verdi.”

Davayı ABD’deki tüm kripto sektörüne yönelik bir saldırı olarak nitelendiren Ripple, daha önce yaptığı açıklamalarda davanın “Ripple ile bağlantısı olmayan sayısız masum perakende XRP sahibini etkilediğini ve piyasaya daha fazla belirsizlik getirdiğini ve SEC’in korumakla yükümlü olduğu topluma zarar verdiğini söyledi.”


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu