Ripple CTO’su David Schwartz, Elon Musk’ı Eleştirdi!

Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, Elon Musk’ın yakın tarihli bir tweet’ine yorum yaptı ve Twitter’ın Tesla CEO’su tarafından yakın zamanda satın alınma girişiminin iddia edilen gerçek sebebinin ne olduğuna değindi.

Ripple’ın üst düzey yöneticisi, Elon Musk’ı sosyal medya devini “tercih ettiği siyasi konuşmaya daha iyi muamele etmek” için kullanmak istemekle suçladı.

David Schwartz, Tesla patronunun dünkü tweetine yanıt verdi ve Musk’a herhangi bir sosyal medya platformu için en uygun ılımlılık politikaları vizyonunu önerdi.

Yakın zamanda Musk, şirketi özel kılmak için Twitter’ı 41 milyar doların üzerinde nakit karşılığında 54.20 dolardan satın almayı teklif etti. Bundan önce, kendi sosyal medya platformunu kurmayı ciddi olarak düşündüğünü de tweetledi, bu da dünyanın en zengin adamının etkisini şu anda çalıştığı alanların ötesine genişletmek isteyebileceğini gösteriyor: uzay, elektrikli arabalar ve internet bağlantısı.

Twitter’daki insanların çoğunluğu Musk’ı ve onun Twitter’ı satın alma girişimini destekliyor gibi görünüyor; bununla birlikte, Ripple CTO’su da bunlardan biri olmakla birlikte, buna karşı çıkan pek çok kişi var.

Schwartz, Musk’ın bahsi geçen “yüzde 10 sağda ve solda”nın “eşit derecede mutsuz” olduğu yönündeki tweetine yanıt verirken, bu fikri eleştirdi. Sosyal medyada “mantıksız insanlar” için faydalı olduğunu ve “makul insanları cezalandıracağını” belirtti.

Daha sonra yayınlanan bir tweet’te Ripple CTO’su, Musk’ın amacının ifade özgürlüğü için en iyi ortamı yaratmak olmadığını belirtti.

Schwartz, gerçekte, büyük bir Twitter hissedarı olarak Musk’ın, desteklediği siyasi konuşma için daha iyi koşullar ve desteklemediği siyasi konuşma için “daha kötü muamele” elde etmek için Twitter’ın ılımlılık politikasını değiştirmeye çalıştığına inanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Balinası Binance Borsasına 40 Milyon XRP Taşıdı

Ayrıca Schwartz, Musk’ın sosyal medyadaki ılımlılık konularında düşük yetkinliğe sahip olabileceğini ve bu alanda hiç kimseyle konuşmadığını belirtti:

Görünüşe göre Musk, kelimenin tam anlamıyla, sosyal medya moderasyon sorunlarıyla uğraşan hiç kimseyle hiç konuşmamış ve sorunu hiç anlamayan birine iyi gelen tüm politikaları aklının en üstünden listeliyor.

Dogecoin kurucu ortağı Musk’ın Twitter’a sahip olma niyetini eleştiriyor

Musk, yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Twitter’ın küresel bir şehir meydanına dönüştüğünü ve insanların orada özgürce fikirlerini söylemelerine izin verilmesi gerektiğini belirtti. Platformu satın alma ve özel hale getirme motivasyonunun bu olduğunu söyledi.

Musk’ı Twitter’ı ele geçirme girişimi nedeniyle eleştirenler arasında, Tesla patronunun Twitter’a sahip olması gereken son kişi olduğunu söyleyen Dogecoin’in kurucu ortağı Jackson Palmer oldu. Aksine, orijinal meme kripto parasının diğer kurucusu Billy Markus, Elon’un girişimini ve hedeflerini destekliyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu