Ripple ve Anonim Cüzdanlar Tarafından 1,5 Milyar XRP Taşındı

San Francisco temelli fintech şirketi Ripple, Whale Alert verilerine göre Bitstamp borsasına yaklaşık 30 milyon XRP gönderdi. Aynı hafta, 420 milyar XRP’lik devasa bir miktar taşıyan gizemli bir “balina” hareket ederken gözlemlendi.

Bu hareket, benzer bir miktarın başka bir transferini takip etmesiyle topluluğu şoke etti. Ripple, genellikle aylık olarak programlanmış olan bu XRP serbest bırakma eylemlerini 2018’den bu yana sürdürüyor.

XRP Transferi

Whale Alert’in analizine göre, son bir günde Ripple Labs dört ayrı işlemde toplam bir milyar XRP’yi escrow cüzdanından serbest bıraktı. Bu işlemler sırasında taşınan fonların değeri 510,6 milyon doları buldu. Ancak, bu büyük serbest bırakmanın ardından, Ripple genellikle bir sonraki serbest bırakma dönemine kadar escrow cüzdanında 800 milyon XRP’yi saklamaya devam ediyor. Şu an için Ripple’ın escrow cüzdanlarında tahmini olarak 40,9 milyar XRP bulunmaktadır.

Bu büyük XRP transferi sonrası, tokenin değeri %4,60 düştü. XRP‘nin piyasada sıkça gerçekleşen bu tarz serbest bırakmalara alışkın olduğunu söylemek mümkün. Özellikle bu hareketten önce dikkat çekici başka bir transfer daha oldu: Whale Alert’e göre, bilinmeyen bir cüzdan 424,604,934 XRP transfer etti. Bu haftanın başlarında benzer bir miktarın başka bir gizli cüzdana taşındığını gördük.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, bu devasa XRP hareketlerinin muhtemelen aynı kripto balinası tarafından gerçekleştirildiğine inanıyorlar.

Ancak, XRP’nin piyasa değeri bakımından beşinci sırada yer aldığını belirtmek gerekir. Ripple’ın SEC ile olan hukuki mücadelesindeki son başarısının ardından yatırımcıların bu kripto paraya olan ilgisi arttı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple'ın Baş Hukuk Danışmanı: Her Yol SEC'e Çıkmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu