SBI, Dijital Varlık Firması B2C2’yi Satın Aldı

Reuters tarafından bildirildiği üzere, SBI Financial Services, yan kuruluşu aracılığıyla İngiltere merkezli kripto ticaret platformu B2C2’yi satın aldı.

Bu hamle, şirketin Temmuz ayının başlarında firmada 30 milyon dolarlık azınlık hissesi almasından ve aracılık alanına girmesinin ardından gerçekleşti.

SBI Financial Services’in ana şirketi olan Japon devi SBI Holding’in, San Francisco merkezli Ripple’ın uzun vadeli ortağı olduğunu belirtmekte fayda var.

B2C2’den bahseden şirketin CEO’su Yoshitaka Kitao, şirketin vizyonunun SBI’ın dünya çapındaki ayak izini “genişletmesine” yardımcı olacağından bahsetti:

“B2C2’nin vizyonu, uzmanlığı ve teklifleri SBI’ınkileri tamamlar ve küresel pazarlarda ayak izimizi genişleterek ortak çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

SBI Financial Services, satın almanın yanı sıra, yeni ortaya çıkan endüstri için potansiyel olarak bir dönüm noktası olan bir kripto para birimi dealing desk’i başlatacak.

B2C2’nin kurucusu Max Boonen, Bitcoin‘in bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından kripto para birimlerinin artık reddedilmediğini iddia ediyor.

Bununla birlikte, şirketin çalışan sayısının yakın zamanda 70 çalışana çıkması bekleniyor. Japon ekibi doğrudan SBI ofislerinde çalışacak.

Finans devi ile B2C2 arasındaki anlaşma, kripto para birimlerinin benimsenmesi önemli ölçüde artırabilir. Bu arada Kitao, Ekim ayında kripto para birimlerinin küresel olarak yapılandırılması gerektiğini belirtti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Escobar Trump'ı Devirmek İçin Kripto Para Kampanyası Başlattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu