SEC Başkanı Kripto Para Birimleri İçin Kuralların Değişmeyeceğini Söyledi - BTC MAGAZİN

SEC Başkanı Kripto Para Birimleri İçin Kuralların Değişmeyeceğini Söyledi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, kripto para birimleri için menkul kıymetler yasasında istisnalar yapmayacağını, ancak onların yoluna engel de olmayacağını söyledi.

Bloomberg, 27 Ağustos’ta Jay Clayton ile bir röportaj gerçekleştirdi. Clayton’a göre, menkul kıymet yasalarını düzenlerken dijital varlıkları dahil etmek veya hariç tutmak gibi bir düşüncesi yok. 

Clayton:

“Birçok insanın bir şekilde teknolojiyi yerleştirmek için kuralları değiştireceğimizi varsayarak heyecanlandığını düşünüyorum. Bunun olacağını düşünerek zamanlarını ve çabalarını harcadılar… Baştan beri çok net değildim. ”

Ancak, Clayton kendini yenilik karşıtı olarak ya da dijital ödeme seçeneklerine karşı görmüyor. 

“Teknoloji yoluyla uluslararası olarak ödemelerin maliyetini düşürmenin bir yolunu bulursak, bunun için her zaman varım… Ancak, bunun gerçekleşmesi için menkul kıymetler hukukunun ve diğer yasaların temel ilkelerini feda edemezsiniz.” 

Clayton

Clayton, tüm kripto para birimlerini aynı göremediğini belirtti. Örneğin, Bitcoin’i ( BTC ) güvenilir olarak görmüyor. Bununla birlikte, SEC‘in menkul kıymetler düzenlemesine uygun birçok ICO belirlediğini belirtti. Ek olarak, çok sayıda ICO raporunu rahatsız edici bulduklarını da sözlerine ekledi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu