Square, Bitcoin DeFi İşine Giriyor - BTC MAGAZİN

Square, Bitcoin DeFi İşine Giriyor

Ödeme şirketi Square, bitcoin kullanarak “merkezi olmayan finansal hizmetlere” adanmış bir iş kuruyor.

Square CEO’su ve bitcoin destekçisi Jack Dorsey, Twitter’da şirketin “tek amacı gözetimsiz, izinsiz ve merkezi olmayan finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmak olan açık bir geliştirici platformu oluşturmaya odaklandığını” söyledi.

Yeni birim, Seller, Cash App ve yakın zamanda satın alınan Tidal’ı içerecek.

Merkezi olmayan finans veya DeFi uygulamaları, bankalar gibi merkezi otoritelere dayanmayan, bunun yerine işlemleri yürütmek için blok zinciri tabanlı akıllı sözleşmeleri kullanan uygulamalardır. DeFi uygulamalarının çoğu, Ethereum blok zinciri üzerine inşa ediliyor.

DeFi uygulamaları, daha kolay erişilebilir, verimli ve nispeten düşük maliyetli finansal işlemlere izin veriyor. Ayrıca, akıllı sözleşmelerde sermayeyi “kilitleyerek” DeFi ekosistemine katılarak yaklaşık %15 ila %30 arasında getiri elde edilebilmesiyle yatırımcıların da ilgisini çektiler.

Needham’dan John Todaro, DeFi fırsatına odaklanan yakın tarihli bir raporda, “DeFi platformları geleneksel bankalara ve finansal hizmetler şirketlerine benzer şekilde çalışır ve önümüzdeki yıllarda bir aksama riski oluşturabilir. Mevcut verimsiz ortamda, geleneksel finansal ürünlerden önemli ölçüde daha yüksek getiri sunan DeFi platformlarına yönelik artan bir talep var.” dedi.

DeFi Pulse’a göre, şu anda DeFi ile ilgili sözleşmelere kilitlenen fonların mevcut tahmini değeri 55.21 milyar dolar.

Dorsey, ekibin “açık bir yol haritası, açık geliştirme ve açık kaynak” ile şeffaf bir şekilde platformu inşa etmeye kararlı olduğunu söyledi.

Square’in tüketici ürünü Cash App içinde stratejik girişimlere liderlik eden Mike Brock, yeni işi yönetecek.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu