SushiSwap Dolandırıcılık İddialarının Ardından CEO'sunu Değiştirdi - BTC MAGAZİN

SushiSwap Dolandırıcılık İddialarının Ardından CEO’sunu Değiştirdi

  • SushiSwap’in anonim kurucusu, kontrolü FTX CEO’suna devrederken kimseyi dolandırmak niyetinde olmadığı konusunda ısrar ediyor.

SushiSwap’in anonim kurucusu Şef Nomi, sözde dolandırıcılığından sadece bir gün sonra, protokolün kontrolünü FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e devretti:

“Umarım SushiSwap bensiz de başarılı olur. Yine herhangi bir zarar verme niyetinde değildim. Kararım beklediğiniz gibi olmadıysa özür dilerim.”

Dolandırıcılık İddiaları

5 Eylül’de Şef Nomi, 10 milyon dolarlık SUSHI varlıklarını Ethereum (ETH) ile değiştirerek ve tokenin likidite havuzunu boşaltarak merkezi olmayan finans (DeFi) alanında kargaşaya neden oldu.

“İnsanlar dolandırıcılık yapıp yapmadığımı sordu. Yapmadım. Hala buradayım. Tartışmaya katılmaya devam edeceğim. Teknik kısımda yardımcı olacağım. Başarılı bir geçiş yapmamıza yardımcı olacağım. @SatoshiLite (Litecoin Kurucusu) bunu yaptı ve Litecoin’in hayatta kalma sorunu yoktu.”

Bankman-Fried, Şef Nomi’yi projeye ve topluluğuna “zarar verdiği” için eleştirdi.

Ancak, SUSHI/ETH likidite havuzunun hala büyük bir kısmına sahip olduğunu iddia ederek; SushiSwap’ten vazgeçmiyor.

SUSHI Yüzde 70 Düştü

SUSHI’nin saatler içinde yüzde 70’in üzerinde düştüğü göz önüne alındığında, gizemli kurucu ortağın açıklaması, yatırımcıların endişelerini yatıştırmadı.

Ekonomist ve pazar analisti Alex Krüger’in belirttiği gibi, dolandırıcılık endişeleri kullanıcıları hala olumsuz etkiliyor, ve her ne kadar yeni bir CEO atanmış olsa da olumsuz havayı kırmak o kadar da kolay olmayacak.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu