3 Büyük Ülkede SWIFT Fon Transfer Sisteminin Yerini XRP Alabilir - BTC MAGAZİN

3 Büyük Ülkede SWIFT Fon Transfer Sisteminin Yerini XRP Alabilir

Çin, Rusya ve Hindistan, halihazırda mevcut olan elektronik ödeme sistemlerini birbirine bağlayarak SWIFT fon transfer sistemini kullanmaktan kaçınma ve hızlı ödemeler için kendi ağlarını oluşturma niyetinde.

Ripple topluluğunun bazı üyeleri bu üç büyük ülke arasında kullanılan yeni ödeme sisteminin likidite için XRP’yi kullanacağını umuyor.

Çin, SWIFT’ten çıkmak için Rusya ve Hindistan’la işbirliği yaptı

RT’nin raporuna göre, Rus merkezli ödeme sistemi SPFS, Çin’deki CIPS ödeme sistemi ile bağlantı kuracak. Hindistan henüz benzer bir proje başlatmadı. Ancak yerel mühendisler bu sistemi oluşturmak için çalışıyor. Aynı zamanda Hindistan, Rusya merkezli uluslararası ödemeler sistemine bağlanmak istiyor.

2014’te ABD’nin Rusya’nın SWİFT’i kullanmasını engelleyebileceği  tehtidlerinden sonra ,Rusya SPFS ödeme sistemi üzerinde çalışmaya başladı. Yeni platformun ilk denemeleri iki yıl önce gerçekleşti.

Ripple topluluğu Çin ve Rusya’nın likidite açısından XRP’yi kullanmasını umut ediyor

Başkan Xi Jinping’in açıklamasının ve Rusya, Çin ve Hindistan’ın ulus ötesi ödemeler alanındaki güçlerinin bir araya gelmesiyle ilgili gelişmelerden sonra, XRP topluluğunun bazı üyeleri XRP’nin yeni ortak sistemde likidite sağlamak için seçilen para olabileceğini iddia ettiler.

Bu iddia ise Çin merkez bankası temsilcileri ile Ripple’in 2017 yılındaki toplantısına dayanıyor.

Çin kendi dijital para birimini başlatmak üzere

Çin Merkez Bankası (PBOC) genellikle ‘Çin Madeni Para’ olarak adlandırılan kendi merkezi dijital para birimi üzerinde çalışıyor. Dün, Çin Uluslararası Ekonomik Değişim Merkezinin icra başkan yardımcısı Huang Qifan, dijital paranın asıl adını açıkladı – DCEP.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu