Tanınmış Kripto Analistinden 2023 Yılı İçin Dogecoin (DOGE) Fiyat Tahmini!

Nisan 2023’te Twitter logosu değişikliği haberinin etkisiyle Dogecoin (DOGE) fiyatı önemli kazanımlar elde etti, ancak bu kısa bir süreyle sınırlı kaldı.

Geleneksel olarak, memecoin kategorisi genellikle hype ve spekülasyon tarafından yönlendirilir ve temel güçten daha az etkilenir. Bu nedenle, bir altcoin rallisi veya boğa döngüsü potansiyel olarak DOGE fiyatının artmasına neden olabilir. Ancak, Bitcoin fiyatındaki düşüş kripto piyasasını etkilediğinden dolayı şu anki seviyede çok fazla güç yok.

Analist, CrediBULL, DOGE Fiyatı için 2023 tahmininde bulundu. CrediBULL, 2021’deki hareketliliğin ardından Dogecoin fiyatında bir düzeltme dönemi yaşanmasının, kripto para birimini yükseliş için iyi bir konuma yerleştirdiğini söyledi. Mevcut seviyeden başlayarak başka bir hareket ve 0,70 dolar aralığının kırılabileceği tahmininde bulundu. CrediBULL, DOGE fiyatı beklenen çizgilerin çok üzerine çıktığında piyasa değeri argümanının açıkça reddedildiğini hatırlattı. 11,67 milyar dolarlık DOGE piyasa değeri, Bitcoin’inkine göre karşılaştırılabilir şekilde 50 kat daha küçük.

“DOGE, piyasa değerine dayalı tartışmaların neden çok anlamlı olmadığının mükemmel bir örneğidir.”

CrediBULL

Analist, birikim yapmak için iyi bir fiyat olarak $0.5 centin altında bir pozisyon almayı önerdi. Ancak, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerlemesi, yeni yatırımların kripto piyasasına akmasıyla birlikte önemli bir alternatif coin rallisi getirebileceğini söyledi. Aksi takdirde, Elon Musk ile ilgili olumlu bir gelişme Dogecoin hype’ı ile ilişkilendirildiğinde, memecoin için kısa vadeli fiyat ivmeleri yaşanabilir. Starship’in başarılı fırlatılması, DOGE fiyatında %4’ten fazla bir artışa neden oldu, ancak bu haber kripto para birimiyle hiçbir şekilde ilgili değildi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Balinaları Shiba Inu (SHIB) Fiyatında Düşüşe mi Neden Oluyor?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu