Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon En Büyük Bitcoin Sahibi Olduğunu İddia Ediyor

Terra kurucusu Do Kwon, gelecekte dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) sahibi olacaklarını söyledi. Do Kwon, UST stabilcoin için rezerv oluşturmak için sürekli Bitcoin satın alarak Satoshi Nakamoto’dan sonra en büyük Bitcoin sahibi olduğunu iddia ediyor. Terra ekosistemi için kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan LUNA Foundation Guard (LFG), UST’nin 10 milyar dolarlık Bitcoin rezervini oluşturmak için BTC satın alacak.

Terra Kurucusu Do Kwon Gelecekteki Bitcoin Planlarını Açıkladı

Kripto muhabiri Colin Wu, 30 Mart’ta Terra’nın kurucusu Do Kwon’un bitcoin tutma ve UST’nin Bitcoin rezervini inşa etme konusundaki gelecek planlarıyla ilgili bir tweet paylaştı.

“Terra kurucusu Do Kwon, gelecekte Satoshi Nakamoto dışında dünyanın en büyük tek Bitcoin sahibi olacaklarını söyledi. UST’nin Bitcoin rezerv hedefinin 10 milyar dolarda kaldığını vurguladı.”

Yakın tarihli bir röportajda, Terra kurucusu, mevcut 3 milyar dolarlık Bitcoin rezervinden UST için 10 milyar dolarlık bir bitcoin rezervi yaratma planını açıkladı. Ayrıca, Terra’nın tasarımının temel faydalarını, bir inşaatçılar ve geliştiriciler topluluğu oluşturmayı ve Güney Kore’de ve küresel olarak başarıya rağmen ABD’de kripto üzerinde düzenleyici netlik eksikliğini tartıştı.

Do Kwon, merkezi olmayan stablecoin’lere olan talep ve LUNA arzı ve fiyatı hakkında şunları söyledi:

“Ürün-pazar uyumuna ve merkezi olmayan stablecoinlere yönelik muazzam büyüme ve talebe ilk elden tanık oluyorum ve UST büyüyüp daha fazla kullanıcı tarafından benimsendikçe LUNA temelde daha kıt hale gelmek zorunda.”

LUNA Fiyatı ATH’ye Ulaştı

UST için 10 milyar dolarlık bir Bitcoin rezervi oluşturma planını açıkladığından beri, LUNA fiyatı bir hafta içinde fırlayarak 29 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 109.66$’a ulaştı. Ayrıca, Terra’nın kurucusu Do Kwon, LUNA’nın fiyatının daha da yükselmesini ve LUNA’nın daha kıt hale gelmesini hedefliyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Fiyatında Büyük Düşüş: SpaceX ve Evergrande Etkisi mi, Yoksa Başka Bir Şey mi?

CoinMarketCap’e göre, LUNA fiyatı geçen hafta yaklaşık %15 arttı. Şu anda, LUNA fiyatı son 24 saatte %4 artışla 107$’dan işlem görüyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu