Tether Az önce 1.000.000.000 USDT Yaktı, İşte Olanlar - BTC MAGAZİN

Tether Az önce 1.000.000.000 USDT Yaktı, İşte Olanlar

  • Tron Tabanlı USDT arzı tek bir günde 1 milyar token azaldı.

Büyük, kripto para birimi işlemlerini izleyen bir hizmet olan Whale Alert’e göre, 1 milyar USDT token “Tether Treasury” tarafından yakıldı.

Ayrıca, lider stablecoin şirketi Tether, bugün daha önce Btcmagazin tarafından duyurulan, Tron ağından Ethereum ağına gerçekleştirilen, 1 milyar USDT’lik zincir takasını tamamladı.

Tether, Tron’u Kurtarmaya Devam Ediyor

Zincir takasları, USDT tokenlerini başka bir blok zincirinde kullanmak isteyen Tether müşterilerinin isteklerine yöneliktir.

En sonuncuyu gerçekleştirmek için Tether, ismi açıklanmayan bir üçüncü taraf borsası ile koordineli çalıştı. Glassnode’a göre, son iki saat içinde borsaya toplam 1 milyar (USDT) ERC20 tokeninin yatırıldığı gerçeğine dayanarak, bu üçüncü taraf Binance gibi görünüyor.

Mayıs 2019’da piyasaya sürüldükten sonra, Tether’in TRC-20 versiyonunun ikinci tutulan stabilcoin olması sadece bir yıl sürdü. Tron ayrıca, ölçeklendirme sorunları nedeniyle solmaya devam eden orijinal “Omni tabanlı” USDT’yi, popülerlik açısından geçmeyi başardı.

Ancak son zamanlarda, Tether, Tron’u terk etmeye başladı. Bu zaten bu ayda yapılan ikinci büyük zincir takası. Btcmagazin tarafından bildirildiği üzere, en sonki 500 milyonluk USDT tokenin zincir takası, 10 Ağustos’ta gerçekleşmişti.

Ethereum Hakimiyetini Artırıyor

Her zaman olduğu gibi, USDT’nin şu anda 12,8 milyar token seviyesinde olan toplam dolaşımdaki arzı, en son ki takas işleminden etkilenmedi.

Tether, hedef blok zincirinde eşdeğer miktarı bastıktan sonra bir token yakma işlemi gerçekleştirdi.

Bu arada, Ethereum ağının stablecoin’in toplam arzındaki payı yeni bir zirveye ulaştı. İkinci en büyük blok zinciri ağı, şu anda tokenin (USDT) toplam piyasa değerinin yüzde 66,3’ünü temsil eden 8.497 milyar USDT tokenini barındırıyor.

Tron ağının arzı hala 3.302 milyar USDT tokeni barındırarak ikinci sırada yer alırken, onu 1.335 milyar USDT tokeni barındıran Omni takip ediyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu