Ünlü Analiste Göre Bitcoin 30.000 Doları Aşmaya Hazır! Altcoinler de Yükselecek mi? 

Küresel kripto pazarı, geleneksel pazar ve bankacılık sektöründe artan belirsizliğin ortasında yükselişine devam ediyor. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), piyasanın yeşil endeksler basmasına öncülük ediyor. Analistler, BTC’nin başka bir hamlesinin altcoin rallisine yol açabileceğini öne sürüyorlar.

2023 yılına 16.500$ işlem fiyatıyla giren Bitcoin, şimdi de uzun zamandır beklenen 28.000$ fiyat seviyesini yeniden yakaladı. Kripto analisti Michaël van de Poppe, BTC’nin şimdi 30 $ fiyat seviyesini kırmaya odaklandığına inanıyor. Bitcoin, son 90 gün içinde neredeyse %70’lik bir artış kaydetmeyi başardı.

Analist, Bitcoin fiyatının 30 bin dolarlık kritik engeli aşmak için güçlü göründüğünden bahsetti. Altcoinlerin de uyandığını ima etti. BTC 30 $ fiyat seviyesini kırmayı başarırsa, bu hareket piyasaya güven katacağından, bir altcoin rallisi ufukta görünüyor.

Poppe’ye göre, Bitcoin yükseliş yolunda, ancak dikkat edilmesi gereken en önemli seviye 27.900 dolar olacak. Buradaki konsolidasyon, BTC’nin 30 bin dolara tırmanma olasılığını artırıyor.

Bitcoin fiyatı son 24 saat içinde %0.50 düştü ve 28.052 dolardan işlem görüyor. 24 işlem hacmi %9.66 düşüşle 16,6 milyar dolara geriledi.

En büyük altcoin Ethereum’un fiyatı, son 24 saatte %1.55 arttı. ETH, yazım zamanında ortalama 1.899 $ fiyatla işlem görüyor. ETH, son 90 gün içinde %52 oranında yükselmeyi başardı.

En büyük mem kripto olan Dogecoin, son 7 gün içinde %23 oranında artmayı başardı. DOGE, yazım zamanında ortalama 0,093 $ fiyatla işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   CoinShares'ten Yeni Kripto Raporu: Bitcoin, Ethereum ve Solana'da Neler Oluyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu