Venezuela Devlet Başkanı Maduro'dan Sağlık Çalışanlarına 'Airdrop' - BTC MAGAZİN

Venezuela Devlet Başkanı Maduro’dan Sağlık Çalışanlarına ‘Airdrop’

Sağlık çalışanları, şüphesiz, dünya çapında 200’den fazla ülkede hasara yol açan yeni Koronavirüs pandemisine karşı devam eden mücadeledeki gerçek kahramanlardır.

Bir takdir göstergesi olarak, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, hükümetin bu çalışma süresi boyunca özverili fedakarlıklarını ve iyi çalışmalarını teşvik etmek için ülkedeki doktorlara ücretsiz Petro vereceğini açıkladı.

Doktorlar Bedava 1 Adet Petro Alacak

Twitter’da paylaşılan duyuruya göre, Cumhurbaşkanının airdrop kampanyası dahilinde, her doktor, COVID-19 salgınıyla savaşmaya devam ederken bir adet ücretsiz Petro alacak.

Venezuela ciddi ekonomik ve sosyal krizlerle karşı karşıya. Petro, Şubat 2018’de piyasaya sürülen, petrol destekli bir kripto para birimidir. Oluşturulduktan altı ay sonra, token ülkede para birimi olarak kullanılmaya başladı.

Bununla birlikte, 2019’un sonlarından beri hükümet, kripto para birimini kamu çalışanları ve emekliler için bonus paketler olarak kullanmaya başladı. Bir Petro tokeninin geçen yıl Aralık ayı itibariyle 60$ değerinde olduğu söyleniyor, ancak şu anda yerel borsalarda 20$ ila 25$ arasında işlem görüyor.

Doktorlar Risk Altında, Özel Bonuslar Yetmez

Özel bonus, “Patria Sistemi” adlı bir platform aracılığıyla doktorlara dağıtılacak. Platform, mevcut yönetim tarafından ülkenin epileptik bankacılık sistemine karşı korunmak üzere tasarlandı. Ayrıca platform, Petro devlet desteği ve bonusları vermek için kullanılır.

1 Petro dağıtımı kampanyasının küçük bir bonus gibi görünse de, ülkedeki asgari ücretin 3,61$ olduğu düşünüldüğünde, Venezüella hastanelerindeki mevcut çalışma koşulunun sağlık çalışanları için çok güvensiz olduğu bildiriliyor.

Raporlar, doktorların yüz maskeleri, önlükler ve eldivenler gibi temel ve koruyucu giysiler olmadan çalıştıklarını ve böylece hastaları oldukça bulaşıcı Coronavirüs’ten kurtarmaya çalışırken hayatlarını riske attıklarını gösteriyor. Sabun ve el temizliği için dezenfekte bile şu anda ülkede lüks olarak kabul ediliyor ve hastaneler bunları almak için yarışıyor.

Bu arada, Aralık ayında tatil bonusu olarak 0.5 Petro token alanların bazıları, kripto para birimini kullanamayacaklarını iddia etti.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu