Visa, USDC Ödemeleri Başlatıyor - BTC MAGAZİN

Visa, USDC Ödemeleri Başlatıyor

Visa, küresel ödeme ağını Circle’ın stabilcoin’i USDC’ye bağlayacak. Bu hamle, 60 milyondan fazla tüccar için Visa tabanlı kripto para birimi ödemelerini mümkün kılacak.

Kredi kartı devi, Ethereum tabanlı token olan USDC’nin ardındaki ekip olan Circle ile iş birliği yaptığını duyurdu. Ortaklık, 60 milyonluk tüccar ağına dolara sabitlenmiş dijital para birimine erişim imkanı sunacak.

Bu, başlangıçta Visa’nın Fintech Fast Track Programının bir parçası olarak sunulanacak. Circle, Visa’ya USDC ödeme çözümlerini entegre etmek için kredi kartı veren kuruluşların seçiminde yardımcı olacaktır.

Bu hamle, tüccarların USDC cinsinden uluslararası ödemeler yapmasını sağlayacak. Para daha sonra otomatik olarak alıcnın Visa kabul eden her yerde harcayabileceği ulusal para birimine dönüştürülecektir.

Visa, işletmelerin USDC cinsinden para gönderip alması için bir kredi kartı çıkaracak ve Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen kripto para biriminin hızlı bir şekilde transfer edilmesine izin verecek. Visa’nın kripto başkanı Cuy Sheffield, Forbes‘a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu, işletmelerin USDC bakiyesi harcayabilmesini sağlayacak ilk kurumsal kart olacak. Bu nedenle, bunun USDC’nin Circle’ın ticari müşterileri için sahip olabileceği faydayı önemli ölçüde artıracağını düşünüyoruz.”

Visa’nın bu hamlesi, dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden birinin gerçekleştirdiği bir dizi önemli hamleden yalnızca biridir.

Bununla birlikte USDC, Ethereum’da bir ERC-20 tokeni olarak çalışır. Ancak Solona gibi diğer zincirler de desteklemektedir. USDC, 2.9 milyar dolarlık piyasa değeri ile 13. sırada yer alıyor.

USDC gibi stabilcoinler Ethereum’daki DeFi kullanıcıları için popüler teminat biçimleridir ancak potansiyel faydaları daha geniş bir kitle arasında son zamanlarda popülerlik kazanmıştır. Visa gibi ekiplerin desteğiyle, dünyanın farkında bile olmadan kripto para birimlerini kullanması mümkündür.

Ayrıca, bu ortaklığın ana noktası muhtemelen Visa’nın kripto para birimleri ve blockchain teknolojisini benimsemeye devam etmesi olacaktır.

Bir sonraki adımda nereye gidecekleri şu anda belli değil, ancak dünya liderleri dijital para birimleri geliştirme yarışına girmişken, Visa’nın hikayede baş rol oynaması muhtemeldir.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu