XRP Fiyatında Görülen Hareket, Ripple Yatırımcılarının $1 Umudunu Tetikliyor

XRP, geçtiğimiz ay Ripple kararı sonrasında $0.93 seviyesine yükselmesine rağmen, sonrasında yatırımcı kaybı yaşadı ve fiyat $0.60’a kadar geriledi. Ancak şu an $0.60 seviyesinde görünen destekle, XRP’nin $0.65 direncini kırarak $0.7 ve hatta $1 seviyelerine ulaşabileceği öngörülüyor.

XRP Fiyatı: SEC-Ripple Olayının Gölgesinden Çıkıyor

Birçok yatırımcı, Ripple’a karşı SEC davasında kısmi bir kararın ardından büyük bir patlama yaşanmasını bekliyordu. Bu karar, XRP’nin Coinbase ve Binance gibi üçüncü taraf borsalarda satıldığında bir menkul kıymet olmadığına hükmetti. Başlangıçta bu yükseliş, XRP fiyatını $0.93’e çıkardı, ancak kar alımı ve zayıflayan bir kripto piyasa ortamı, kazançların $0.60’a düşmesine neden oldu.

Coinglass verilerine göre, XRP türev piyasasındaki açık faiz, Temmuz ortasında $1 milyarın biraz üzerinden $786.81 milyona düştü. XRPSCAN’ın zincir içi verileri ise XRP’nin temel performansında büyük bir değişiklik olmadığını gösteriyor.

Mevcut XRP Piyasa Yapısında Nasıl Karlı Bir Şekilde İlerlenir?

Hâlihazırda hakim olan piyasa yapısına göre, XRP fiyatının önce $0.7’a kadar yükselmesi bekleniyor. Burada konsolidasyon gerçekleşebilir ve ardından $1’in üzerinde nihai bir ralli yaşanabilir.

XRP’deki long pozisyonlara maruz kalmak isteyen yatırımcılar, fiyat dört saatlik grafikteki düşen trend çizgisinin üzerine çıkana kadar beklemek isteyebilir. Bu, 200 günlük Üssel Hareketli Ortalama (EMA) ile $0.6484’te birleşen direnci işaret eder. Haftanın geri kalanında en az dirençli yol, geçtiğimiz hafta sonundan bu yana yukarı doğru trend gösteren Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) ve Para Akışı İndeksi (MFI) tarafından desteklenerek yukarı yönlü olabilir.

XRP/USD
XRP/USD

MACD, boğa geçişi sonrası bir satın alma sinyali gösterirken, MFI yatırımcıların XRP piyasalarına maruz kalma konusunda istekli olduklarını gösteriyor.

Günlük grafikteki teknik resim biraz farklı olmasına rağmen, boğa görünümünü doğruluyor. Örneğin, 50 günlük EMA (kırmızı) $0.6’da destek sağladı. Eğer düşüşler artarsa, 100 günlük EMA (mavi) $0.57’de ve 200 günlük EMA (mor) $0.52’de işe yarar olacaktır. Ancak, yatırımcıların MACD tarafından sunulan satış sinyalini göz önünde bulundurarak dikkatli olmaları gerekir. Ayrıca, MFI XRP piyasalarından çıkışların, giriş hacminin gerisinde kaldığını gösteriyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   2021'nin Son Gününde Borsalar 309 Milyon Ripple (XRP) Taşıdı

Bu durumda, yukarı yönlü trendin $0.7’ün üzerine çıkmaması, boğaların piyasadaki konumunu zorlayabilir ve bu nedenle yukarıda belirtilen destek bölgelerine daha fazla baskı yapabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu