18 Haziran Ethereum Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

18 Haziran Ethereum Fiyat Analizi

Bitcoin’in 11 Haziran’daki grafiklerde dramatik düşüşünün etkileri, BTC’nin değerini ve piyasanın yükselişlerini yükseltmek için kullanılan ivmenin çoğunu durdurduğu için kripto para piyasasında hala hissediliyor. Bununla birlikte, basın zamanında, dünyanın en büyük kripto para birimi, BTC’nin 9,428 dolar değerindeki grafiklerde psikolojik direncinden başka bir kırılım için kendini hazırlıyor gibi görünmektedir.

Bununla birlikte, Bitcoin’in düşüşü ve ardından gelen konsolidasyonun farklı altcoinler üzerinde farklı etkileri vardı. Örneğin, Ethereum örneğini ele alarak değerlendirelim.

Ethereum [ETH]

Dünyanın piyasa değeri itibariyle en büyük altcoini olan Ethereum, Haziran ayındaki grafiklerde biraz durgundu. Nisan ve Mayıs, ETH’nin izini burada ve orada birkaç düşüşle noktalanan sabit bir yükseliş trendi görürken, Haziran büyük ölçüde durgundur. Aslında, 232,86$ fiyatla ETH, yazım sırasında hafta boyunca %6’nın üzerinde düşüş gösterdi.

Burada ayrıca, Ethereum’un Mart ayında ki piyasa çöküşünden önce pazardaki en iyi performans gösteren altcoinlerden biri olduğu belirtilmelidir.

Yukarı doğru herhangi bir büyük hareketin olmaması Parabolic SARın noktalı mumlarının fiyat mumlarının çok üzerinde görülmesiyle vurgulanmıştır. Buda düşüşün devam etme potansiyelini artırmaktadır. Ayrıca, MACD çizgisinin grafiklerde Sinyal çizgisinin altına sarktığı görülmektedir.

Son fiyat performansının yanı sıra, Ethereum eko-sistemi iyimser olmaya devam ediyor, çünkü topluluğun çoğu ETH 2.0’nin piyasa sürülmesini beklemektedir. Aslında, ETH’nin grafiklerdeki performansına aykırı görünen başka bir yükseliş göstergesinde, Ethereum geçtiğimiz günlerde gas kullanımının 7 günlük hareketli ortalamasının birkaç gün önce rekor seviyeye yükseldiğini gördü. Ayrıca, Ethereum’un işlem sayısı da 27 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu da fiyata karşı olumlu bir hava vermektedir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu