20 Haziran 2023 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Bitcoin, Nisan ayında 31.000 dolarlık zirvesinden hızlı bir düşüş yaşadı ve geçtiğimiz hafta kısa bir süreliğine 25.000 dolar seviyesinin altını gördü. Ancak, bu düşüşün sona ermiş olabileceğini düşündüren belirtiler var. Yatırımcılar, daha uygun giriş noktaları arayışında, düşüşten yararlanarak piyasaya dönmeye başladılar.

BTC/USD
BTC/USD

Son dönemde Bitcoin, Kasım 2022 – Nisan 2023 rallisinin %38.2 Fibonacci düzeltme seviyesi ve yedi aylık bir süredir yükseliş trendini belirleyen çizgiyle örtüşen 25.000 dolarlık destek noktasında tutundu.

Bu hafta, Citadel, Fidelity ve Schwab’ın desteklediği kripto para borsası EDX Markets’ın faaliyete geçmesi haberiyle birlikte Bitcoin, 27.500 dolarlık direnci kırdı ve yeniden toparlanmaya başladı.

Teknik analize göre, Bitcoin’in son hamlesi, onu 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkardı. Eğer bu yükseliş devam ederse, Bitcoin’in yakın zamanda 28.700 dolarlık seviyeyi test etmesi ve hatta 2023 zirvelerine ulaşması mümkün.

Öte yandan, eğer satıcılar kontrolü ele geçirir ve fiyatlar düşmeye başlarsa, ilk önemli destek noktası 27.500 dolar seviyesinde olacak. Eğer bu destek noktası kırılırsa, Bitcoin kısa sürede 25.000 dolara kadar düşebilir.

Yazım anında Bitcoin (BTC) son 24 saatte %4,81 artışla 27.927 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   VanEck'den Korkutan Bitcoin Tahmini; En Kötüsü Daha Yaşanmadı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu