2020'nin En İyi Performans Gösteren Varlığı: Kripto - BTC MAGAZİN

2020’nin En İyi Performans Gösteren Varlığı: Kripto

  • China Central TV ve birkaç büyük Çin medya kuruluşu, kripto para birimini bu yıl altın ve ABD borsalarından daha yüksek artış gösteren, en iyi performans gösteren varlık olarak nitelendirdi.

Çin haber kuruluşu 8BTC, Çin Merkez TV (CCTV) raporuna göre, kripto para biriminin 2020’de en iyi performans gösteren varlığa sahip olduğunu, yüzde 70 büyüme gösterdiğini ve hem altını (XAU) hem de ABD borsasını geride bıraktığını söylüyor.

Çin’den kripto yatırımcısı Dovey Wan da aynı şeyi tweetledi ve CCTV dışında diğer tüm medyanın da kriptoyu övdüğünü sözlerine ekledi.

En İyi Çin Medyası Kriptoyu Onaylıyor mu?

8BTC, Çin’in merkezi televizyon ağının (CCTV) bu yıl kriptoyu en iyi performans gösteren varlık olarak adlandırdığını ve diğer enflasyondan korunma varlıklarını (altın ve ABD borsası) yıllık yüzde 70 artışla geride bıraktığını söyledi.

Kripto yatırımcısı ve girişimci Dovey Wan da aynı şeyi tweetledi ve çevrimiçi satış noktaları da dahil olmak üzere Çin’deki diğer resmi medya kuruluşlarının da aynı şeyi takip ettiğini ekledi. Buna “ilginç propaganda” dedi.

Binance başkanı CZ, bunun sektör için çok büyük bir şey olduğu yorumunu yaptı. Topluluktan bazıları, Çin’in bu hareketinin Yuan’ın dijital versiyonu olan DCEP’in yaklaşan lansmanından kaynaklanabileceğini tweetledi.

Görünüşe göre Çin, ABD ve Batı dünyasının diğer ülkelerinden çok daha fazla sayıda; kripto para birimi uzmanıyla birlikte çalışıyor ve bu yıl Bitcoin büyümesini özellikle ima ediyor gibi görünüyor.

Çin, DCEP Lansmanına Zemin mi Hazırlıyor?

Son zamanlarda Çin, dijital yuanını (DCEP – dijital para elektronik ödemeleri olarak da bilinir) büyük bankalar ve Tencent gibi şirketlerle denemek konusunda oldukça aktif oldu.

Son zamanlarda Btcmagazin, DCEP denemelerinin banka hesaplarını doldurmak ve ulaşım kartlarını bununla yüklemekte de dahil olmak üzere kart ödemelerine de yayıldığını bildirdi.

Bu arada, ABD Federal Rezervi, çok sayıda finans ve kripto uzmanının tavsiyesine uyuyormuş gibi; halihazırda Blockchain ve kripto ile ilgileniyor.

Geçen yıl Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano da dahil olmak üzere bazı saygın kişiler; Çin’in dijital bir USD’den önce dijital bir Yuan başlatması durumunda; yatırımcıların DCEP’e geçmeye başlayacağı için ABD’nin dijital finans alanındaki liderliğini kaybedebileceğini ve bu da Çin’e büyük bir katkı sağlayacağını belirtti.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu