2023 Fiyat Tahmini: Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) Neler Bekliyor?

Kripto piyasası, kripto analistleri ve on-chain uzmanları tarafından beklendiği gibi bir Noel Baba rallisine tanık olamadı. Bununla birlikte, Bitcoin (BTC) fiyatı hala 16,800 dolar seviyesinin üzerinde tutunuyor ve bu iyiye işaret. Ethereum (ETH) fiyatı da 1.200 $ seviyesinin üzerinde yatay hareket ediyor.

Bitcoin Fiyatı 2023’te 10.000 Dolara mı, 100.000 Dolara mı Doğru Hareket Edecek?

Bitcoin fiyatı yazım anında 16.858 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 16.755 dolar ve 16.908 dolar. Böylece, BTC fiyatı son 24 saatte %0,11 ve bir haftada sadece %0,56 arttı.

Zincir üstü analize göre, Tüm Borsalar için Bitcoin Borsa Rezervleri verileri, döviz rezervlerinin hala düşmeye devam ettiğini gösteriyor. Ayrıca kripto borsalarının Bitcoin rezervlerinin 14 günlük ve 30 günlük SMMA’sı, 30 günlük SMMA’nın üzerine çıkan 14 günlük SMMA’nın tarihsel olarak Bitcoin fiyatında artışa yol açtığını gösteriyor.

Bitcoin Borsa Rezervleri. Kaynak: CryptoQuant
Bitcoin Borsa Rezervleri. 
Kaynak: CryptoQuant

Bu nedenle, döviz rezervlerinin hareketli ortalamalarının yükseliş eğilimi, fiyat için yükseliş eğiliminin başladığının bir işareti olabilir. Ayrıca, daha önceki zincir içi raporlar, madencilerden gelen satış baskısında ve Bitcoin’in balinalardan yatırımcılara dağıtımında düşüş olduğunu gösterdi.

Michael van de Poppe, Rekt Capital ve CredibleCrypto gibi popüler kripto analistleri, Bitcoin fiyatının aylık olarak 16,9 bin – 17 bin dolar aralığının üzerinde veya altında kapanmasının 2023’te bir yükseliş veya düşüş eğilimi belirleyeceğini tahmin ettiler. Fiyat bu seviyenin altında kapanırsa, Bitcoin fiyatının 15.600 dolara düşmesi muhtemel. Ancak, yukarıda bir kapanış Bitcoin’i yükselişe çevirecektir.

Aslında, CredibleCrypto dahil analistler, BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes ile Bitcoin fiyatının 2023 sonunda veya 2024 başında 100.000 $’a ulaşabileceği konusunda tamamen hemfikir.

Ethereum Fiyatı Güçlü Kaldı

Ethereum fiyatı şu anda 1.220 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik en düşük ve en yüksek fiyat sırasıyla 1.203 dolar ve 1.222 dolar. Böylece, ETH fiyatı da 24 saatte %0,09 düşüş ve bir haftada %2,95 artışla yatay hareket ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Yükseliş Belirtileri Gösteriyor

Zincir içi verilere göre, Tüm Borsalar için Ethereum Döviz Rezervi metriği, merkezi borsalardaki ETH rezervlerinin %30’dan fazla azaldığını gösteriyor. Bu nedenle, yatırımcılar biriktiriyor ve Ethereum’da daha fazla yükseliyor.

2023 Fiyat Tahmini: Bitcoin (BTC) ve Ethereum'u (ETH) Neler Bekliyor? 2
Ethereum (ETH) Fiyatı. 
Kaynak: Michael van de Poppe

Kripto analisti Michael van de Poppe, 1.170 doların üzerindeki herhangi bir fiyatın uzun vadede satın almak için iyi bir fiyat olacağına inanıyor. 1.170 dolar’lık desteğin üzerinde kapanış yapan Ethereum fiyatı, 2023’te yükselişe işaret edebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu