Bitcoin Fiyat Tahmini: Ayı Piyasası 2023 Yılında Bitecek mi?

Uzun zamandır Bitcoin (BTC) fiyatının mevcut döngüde en düşük seviyeye yakın olduğu veya zaten en düşük seviyeyi bulduğu tartışılıyor. Ancak, FTX’in iflası ve ardından gelen kripto çöküşü, durumu piyasa için daha da kötüleştirdi. Bu arada, 2023 yaklaşırken analistler, en iyi kripto para biriminin dip seviyede olduğuna dair net işaretler göstermesini bekliyor. Asıl soru, 2023’ün hangi noktasında BTC’nin yılın başlarında gördüğü 30.000 doları geri kazanacağı.

Bitcoin Fiyatı Altı Ay İçinde Yükselir mi?

Terra LUNA çöküşü nedeniyle yaşanan kripto düşüşü, BTC fiyatını 30.000 $ seviyesinin altına düşürdü. En iyi kripto para birimi için o zamandan beri yalnızca aşağı yönlü bir eğri oldu. Ethereum ağı Merge için hazırlanırken BTC, birkaç hafta boyunca 25.000 $ seviyesinde gezindi. Bu bağlamda kripto analistleri, teknik analize göre BTC’nin Haziran 2023’e kadar 37.000 $ seviyesine toparlanabileceğini tahmin ediyor.

Analist Crypto Michael’a göre, 2023’e girişten birkaç ay sonra toparlanma gerçekleşebilir:

“Bitcoin fiyat hareketi söz konusu olduğunda, büyük olasılıkla BTC birkaç ay içinde 37.000 dolar civarında hareket ediyor olabilir. Çünkü 2018 ve 2019’daki piyasaları kopyalayacağız ve zaten böyle bir düşüş hareketi olduğunu da göz önünde bulunduracağız.”

Son zamanlarda Bitcoin (BTC) fiyatı, 16.500 $ seviyesinde yatay hareket ediyor. Bu arada, altcoin piyasasında da durum böyle ve kar elde etmek isteyen yatırımcılar için öngörülemez hale geliyor. Bu yazı yazılırken BTC fiyatı son 24 saatte %0,06 artışla 16.849 $ seviyesinde bulunuyor .


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Ağındaki Yeni Adres Patlaması Boğa Piyasasının Habercisi mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu