Cardano (ADA) Fiyat Tahmini: Ethereum Katili ADA Yaklaşan 2023 Boğa Koşusunda 3 Doları Geçebilir mi?

2023’ün yaklaşmasıyla birlikte yatırımcılar, zorlu bir yıldan hala toparlanmakta olan bir kripto pazarında Cardano’nun (ADA) gelecekteki fiyat hareketlerine dair ipucu verecek göstergeler arıyor. Bununla birlikte, Cardano projesi, Ocak ayının başından bu yana artan sayıda yeni kripto cüzdanı açısından büyük bir başarıya tanık oldu.

Umut Verici Teknik Göstergeler

Ayılar büyük ölçüde kontrolde kalsa ve bir süre ADA fiyatını bastırmaya devam etse de, kripto para birimi daha uzun zaman ufkunda büyük güç belirtileri gösteriyor. Göreceli güç endeksi (RSI) gibi teknik gösterge şu anda aşırı alım bölgesini gösteren 82.82’de bulunuyor. Bu, ADA için trendin tersine dönmesinin olası bir işaretidir ve uzun süredir devam eden ayı trendini sona erdirebilir.

Ayrıca MACD göstergesi de ADA’nın fiyatını destekliyor gibi görünüyor, çünkü son zamanlarda yükseliş eğilimi gösteriyor ve yaklaşmakta olan bir yükseliş hissiyatı sinyali veriyor.

Toplu Balina Birikimi

“Ethereum katili” olarak lanse edilen Cardano, büyük cüzdanlara sahip yatırımcıların elinde tuttuğu altcoin arz oranında bir artış gözlemledi. Davranış analizi platformu Santiment tarafından sağlanan bilgilere göre, ADA biriktiren önemli Cardano köpekbalıklarının sayısı, 2022 yılının Haziran ayından bu yana artış eğiliminde.

Kasım ayı başlarında FTX borsasının çöküşünden bu yana, kripto para birimlerinin fiyatları, artan olumsuz piyasa duyarlılığından büyük ölçüde etkilendi. Ancak, büyük cüzdan adresleri dip satın almayı tamamen yeni bir seviyeye taşıdı. Verilere göre, 7 Kasım 2022’den bu yana, 10.000 ila 100.000 ADA tutan cüzdan hesaplarına 83 milyon dolar değerinde ADA aktarıldı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Twitter'ın Yeni CEO'su Linda Yaccarino, Dogecoin ve Shiba Inu'yu Takip Ediyor

Cardano’nun Büyüyen Ekosistemi

Cardano ekosistemi son zamanlarda yeni gelişmeler ve ürün lansmanlarıyla manşetlere çıkıyor. Yakın zamanda Cardano ekibi, gelişmiş özelliklere sahip yerli DJED stablecoin’inin testini yeniden başlattı. Proje, Cardano tabanlı bir akıllı sözleşme platformu olan Plutus Scripts sayısında da büyük bir artış gösterdi.

Ayrıca, Cardano’nun kurucu ortağı ve CTO’su Charles Hoskinson, daha önce şirketin akıllı sözleşme mahremiyeti konusunu ele almak için bir gizlilik mimarisi içerecek olan gizlilik merkezli bir blok zinciri olan Midnight için niyetlerini ana hatlarıyla belirtmişti.

NFT, Ethereum rakibi Cardano’nun kayda değer ilerlemeler kaydettiği bir başka sektör . “Cardano Apes” NFT’lerinin fiyatı, talepte benzeri görülmemiş bir artış nedeniyle son zamanlarda fırladı. En son bilgilere göre, “Cardano Ape Francisque” 250.000 $ gibi şaşırtıcı bir fiyata satıldı ve böylece onları son derece başarılı Bored Ape NFT’lerle doğrudan rekabete soktu.

2023’te Cardano (ADA) Fiyat Rallisi Gerçekleşir mi?

Pazar uzmanlarına ve kripto analistlerine göre, Cardano tarafından uygulanan güçlü temeller ve teknik ölçümler, önümüzdeki 2023 yılında altcoin için daha parlak bir tablo çiziyor. Cardano topluluğu, projeyi Eylül 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 $’a geri getirecek gibi görünüyor.

Cardano (ADA), son 24 saatte 96 milyon dolarlık devasa işlem hacmiyle 8,91 milyar dolarlık piyasa değeriyle 9. en büyük kripto para birimi konumunda. Btcmagazin market verilerine göre, ADA fiyatı şu anda 0,2585 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu