Ethereum Fiyatı Yeni Yıl Rallisine Tanık Olacak mı? İşte En İyi Analistlerin Tahmini

Ethereum fiyatı, 1.170 $ destek seviyesinin üzerinde güçlü bir şekilde tutunuyor ve yükseliş eğilimi gösteriyor. Ayrıca, kripto analistleri ve on-chain veri uzmanları da 1.170$ civarında Ethereum satın almanın uzun vadede satın almak için iyi bir fiyat olacağını düşünüyor. Bir Noel Baba rallisi, ETH fiyatını 1.300 doların üzerine çıkarabilir, ancak analistler, 2022 yılı kripto piyasası için iyi geçmediğinden bir ralli olup olmayacağından emin değil.

Yatırımcılar Ethereum Fiyat Rallisine Olumlu Bakıyor

Btcmagazin market verilerine göre Ethereum (ETH) fiyatı şu anda 1.200 doların üzerinde işlem görüyor. Kasım ayından bu yana ETH fiyatı 1.170$ seviyesinden sıçrayarak 1.300$’ın üzerine çıkmaya çalışıyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, ETH fiyatının Kasım ayından bu yana yükseliş ivmesi içinde olması ve çoğunlukla 1.200 doların üzerinde kalması.

Zincir üstü verilere göre, kripto borsalarının Ethereum rezervleri bu yılın Eylül ayından bu yana keskin bir şekilde düştü. Tüm Borsalar için Ethereum Borsa Rezervi metriği, merkezi borsalardaki ETH rezervlerinin %30’dan fazla azaldığını gösteriyor.

Ethereum Borsa Rezervleri. 
Ethereum Borsa Rezervleri. 
Kaynak: CryptoQuant

Bu nedenle grafik, yatırımcıların biriktirdiğini ve Ethereum’da daha fazla yükseldiğini gösteriyor. Yatırımcılar, merkezi borsalardan büyük meblağlar çektiler ve ETH’yi uzun vadede tutmaları muhtemel.

Kripto analisti Michael van de Poppe ayrıca yatırımcılara 1.190 doların Ethereum’daki long pozisyonlar için iyi bir seviye olacağını önerdi. Ancak piyasalardan gelen olumlu işaretlere rağmen endeksler ve ABD Dolar Endeksi (DXY) zayıflık gösteriyor. DXY’de 104’ün altına düşüş veya balina birikimi, büyük bir ralliyi doğrulayabilir.

Kripto analisti Rekt Capital, yatırımcıların uzun vadede Ethereum’u 1.170 $ civarında satın alabileceklerini öne sürüyor. 17.150 doların üzerinde tutulan Bitcoin fiyatı, yaklaşan bir rallinin onaylanması için anahtar olacaktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Staking ve 10 Yıllık Hazine Bonoları: Yatırımcılar Hangisini Tercih Edecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu