Binance USD (BUSD) Nedir? Binance USD (BUSD) Geleceği 2022

Binance USD (BUSD), Paxos ve Binance tarafından oluşturulan bir stablecoin’dir. Paxos, harici şirketlere bir hizmet olarak stablecoin sağlamak için blok zinciri teknolojisini kullanır. Ayrıca daha önce Pax Gold (PAXG) adlı altınla sabitlenmiş bir stabilcoin oluşturmuştu. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, BUSD ve PAXG tokenlerini yasal olarak düzenler.

Teknik düzeyde, BUSD fiat tarafından desteklenen ve USD’ye sabitlenmiş bir stablecoin’dir. FDIC sigortalı ABD bankalarında BUSD’nin toplam arzına eşdeğer miktarda USD tutulmakta ve Paxos için yedek olarak kullanılmaktadır. USD’nin fiyatı arttığında veya azaldığında, BUSD’nin fiyatı da değişir. Bu, stablecoinler için en yaygın ve geleneksel modeldir.

BUSD, fiat tarafından desteklenen, düzenlenmiş, USD sabitlenmiş bir stablecoin’dir. Her BUSD birimi için bir USD ayrılmıştır. Başka bir deyişle, BUSD arzı 1’e 1 oranında USD’ye sabitlenir. BUSD sahipleri, coinlerini fiat’a veya fiat’larını BUSD’ye dönüştürebilir. Proje sahibi Paxos, BUSD rezervleri için aylık bir denetim raporu yayınlıyor.

Bir stablecoin olarak BUSD, istikrarlı bir piyasa değerine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Yatırımcıların ve traderların kripto dünyasından ayrılmadan blok zincirinde düşük hareketli bir varlık tutmalarını sağlar.

Binance USD (BUSD) Kaç TL?

Binance USD 19.03.2022 tarihli fiyatı ile ₺14.82 TL, 24 saatlik işlem hacmi ise ₺95,063,455,472 Türk Lirası.

Binance USD (BUSD) Yorum

  • Kurucusu: Projenin sahibi Paxos Trust Company ve Binance
  • Kuruluş Yılı: 5 Eylül 2019
  • Blok Zinciri: Blockchain
  • Toplam Arzı: 17.806.035.748 BUSD
  • Dolaşımdaki Arzı: 17,810,000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 263.487.653,75
  • En Düşük Fiyat: ₺ 14,79
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 14,81
  • Proje Amacı: BUSD, dolar istikrarını blockchain teknolojisiyle birleştirmeyi amaçlıyor. ERC20 olarak yayınlanan ve BEP2’yi destekleyen bir dijital fiat para birimidir. BUSD, çeşitli stablecoinlerde şeffaflığı, erişilebilirliği, esnekliği ve hızı savunuyor.
  • Kullanım Alanları: Kripto para piyasasının sürekli hareket halinde olduğu biliniyor. Bu nedenle yatırımcıların finansal piyasalarda kripto para birimleri için istikrarlı varlıklara ihtiyacı var. Özellikle kripto piyasası değişken olduğunda, varlıkları menkul kıymetlere veya fiat para birimine dönüştürerek paralarını korumalarına olanak tanır.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Centrifuge (CFG) Nedir? Centrifuge (CFG) Geleceği ve Yorum 2022

Binance USD (BUSD) Geleceği

2021-2025 için Binance USD fiyat tahmini yapan çok kişi var YouTube ve diğer sosyal medya platformlarına bakarsak kısa ve uzun vadeli çok sayıda Binance USD tahmin videosu görüyoruz. 2021 ve 2025 için Binance USD fiyat tahminleri, birçok kripto para birimi için olduğu gibi çok olumlu. Pazar büyümeye devam ederken, kripto para birimlerinin fiyatının önemli ölçüde artması için birçok fırsat var.

Maalesef herhangi bir finansal tavsiye veremiyoruz, ancak bazı uzmanların bize söylediklerine bakılırsa Binance USD fiyatının yüzde 100’den fazla arttığını görmek zor değil. Binance USD fiyatına bakarsak özellikle 2025 gibi uzun vadede çok yükselişteyiz, fiyat toplu olarak artacaktır.

Binance USD fiyatı hakkında iyi bir tahminde bulunmak için iyi bir strateji, grafiği analiz etmek ve fiyatın yıl içinde nasıl hareket ettiğini görmektir. Bu şekilde daha iyi kararlar verebilir ve ticarete başlamak için doğru zaman olup olmadığını görebilirsiniz.

Binance USD (BUSD)’un Diğer Coinlerden Farkı Nedir?

BUSD başlangıçta fiat para birimi olan dolar tarafından destekleniyor. Bu, kripto varlıkları veya diğer varlıklar tarafından desteklenen DAI gibi stablecoinlerin kullanılmasını zorlaştırır.

Binance finansal kuruluşlar tarafından denetlendiğinden, tüm rezerv oranlarının desteklendiği ve denetim sırasında rezervlerin incelendiği düzenli olarak doğrulanır.

Binance USD, Withum tarafından denetlenir ve genel olarak tüm projeler denetim sürecini gerçekleştirmez. Bu nedenle bu, desteklenmeyen stablecoin rezervleri riskine yol açabilir.

Binance USD (BUSD) Nereden ve Nasıl Alınır?

Kripto paraları alabileceğiniz hem yabancı dil kaynaklı hem de Türkçe destekli birçok site ve uygulama bulunmaktadır. Bu sitelerden bazıları;


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu