Axie Infinity (AXS) Nedir? AXS Geleceği 2022

Axie Infinity, bireylerin ekosistemlerine ve oyun yeteneklerine katkıda bulunarak token kazanabilecekleri Pokemon’dan ilham alan bir oyundur.

Oyuncular evcil hayvanları için birbirlerine savaş açabilir, öge toplayabilir, geliştirebilir ve dünyevi bir krallık kurabilir. Tüm Axie oyun verileri ve genetik veriler, topluluk geliştiricilerinin Axie Infinity evreninde kendi araçlarını oluşturmalarına ve tecrübe edinmelerine imkan tanıyan üçüncü taraflara açıktır. Axie Infinity, kısmen oyuncular tarafından sahip olunan ve işletilen blok zinciri tabanlı bir ticaret ve savaş oyunudur.

Pokemon ve Tamagotchi gibi popülerleşmiş oyunlardan ilham alan Axie Infinity, oyuncuların Axies olarak bilinen token tabanlı yaratıkları biriktirmesine, üretmesine, geliştirmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanır. Axie’ler birçok farklı biçim alabilir ve su, memeli, kuş, böcek, bitki ve sürüngen bölümleri dahil olmak üzere 500’den fazla farklı vücut parçasına sahip olabilir.

Axie aktif kullanıcılar tarafından bir numaralı Ethereum oyunu olarak sıralanıyor. Axie bugüne kadar 6.400’den fazla ETH (2 milyon dolar) üretti. Axie sadece eğlenceli bir oyun değil, aynı zamanda güçlü topluluğu ve hızlı başarısından kaynaklanan fırsatlar kazanmak için oynandığı zaman bir sosyal ağ ve iş platformu olma özelliğini de taşıyor. Axie ile klasik bir oyun arasındaki temel fark, Blockchain’in ekonomik tasarımının, oyuncuları ekosisteme katkılarından dolayı ödüllendirmek için de kullanılmasıdır.

Bu yeni oyun modeline “kazanmak için oyna” denir. Axie, Covid salgını sırasında yeni bir gelir kaynağı arayan gelişmekte olan ülkelerden binlerce kullanıcıyı kendine çekti. Bu oyuncuların çoğuna, daha önce Blockchain teknolojisini hiç kullanmadıkları için babalar, teyzeler ve hatta büyükanne ve büyükbabalar bile artık bilmektedir.

Kazanan oyuncu, daha fazla deneyim puanı kazanarak, Axie’nin istatistiklerini artırabilir veya vücut parçalarını yükseltebilir. Axie Market’te kullanılabilecek veya satılabilecek benzersiz yeni yavrular oluşturmak için Axies birleştirilebilir.

Axie Infinity ekosistemi, Axie Infinity Shards (AXS) adı verilen kendi benzersiz yönetim coinlerine de sahiptir. Kilit yönetim oylarına katılmak için kullanılırlar ve sahiplerine Axie Community hazinesinden gelen fonların nasıl kullanıldığı hakkında konuşma hakkı verilir.

Axie Infinity (AXS) Nedir? gibi sorular ile ilgi odağı olan bu kripto varlık, AXS Geleceği 2022 gibi popüler aramalar ile de öne çıkıyor….

Axie Infinity (AXS) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Sky Mavis
 • Kuruluş Yılı: Mart 2018
 • Blok Zinciri: Ethereum
 • Toplam Arzı: 270.000.000
 • Dolaşımdaki Arzı: 60.907.500.00
 • Piyasa Değeri: ₺ 53.273.878.386,36
 • En Düşük Fiyat: ₺ 40,62
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 2451,36
 • Proje Amacı: Axie’nin vizyonu, iş ve oyunun birleştiği bir geleceğe olan inanca dayanmaktadır. Oyuncuları güçlendirir ve onlara ekonomik fırsatlar sunar. Daha da önemlisi, sevimli oyun yaratıklarıyla savaşma ve dünyayı değiştirme hayalini destekliyor.
 • Kullanım Alanları: Axie, blockchain teknolojisini dünyaya tanıtmanın eğlenceli ve eğitici bir yolu olarak tasarlanmıştır. Kurucu ekibin birçok üyesi Crypto Kitties oynarken tanışmıştır. Blockchain teknolojisinin etkili gücünü milyarlarca oyuncuya sergilemek için hızla Axie üzerinde çalışmaya başladılar.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Swarm City (SWT) Nedir? Swarm City (SWT) Geleceği ve Yorum 2022

Axie Infinity (AXS) Geleceği

NFT sisteminin gelişmesiyle birlikte Axie Infinity en karlı şirketlerden biri haline geldi. Çünkü platform, oyun içi ürünlerin token sistemi ile değiş tokuşuna izin veriyor. Oyunun hızlı gelişmesinin nedeni budur.

Platform Sahibi sanal hiperland ve sanal arazi teknolojilerini doğru yorumlamış görünüyor. Ancak, “Oynarken para kazan” zihniyetine sahip bu girişimlerin Facebook Meta’nın çıkışıyla nasıl gelişeceği belirsizliğini koruyor. Yani bu sektöre yatırım yapmanın riskli olduğu unutulmamalıdır.

Eğer Axie Infinity oynamayı seviyorsanız oyunu oynarken gelir elde etmeniz daha mantıklı. Bu durumda, NFT’de hem oyun içi öğeleri hem de oyunla ilgili dijital verileri satma seçeneğiniz olacaktır.

Axie Infinity (AXS)’yi Benzersiz Yapan Nedir?

Belirtildiği gibi, Axies fraksiyonu, her biri kendi benzersiz savaş hareketlerine sahip yüzlerce farklı potansiyel vücut parçasından altısına sahiptir. Bu, Axie’ler arasında esasen sonsuz bir çeşitlilik yaratır, çoğu Axies nispeten düşük grafiklere sahipken, en güçlü vücut parçası kombinasyonlarına sahip olanlar etkileyici grafiklere sahip olabilir. Diğer blok zinciri tabanlı yumurtlama ve dövüş oyunlarından farklı olarak, her Axie, Axie popülasyonunu kontrol etmeye yardımcı olmak için yalnızca toplam yedi kez üretilebilir.

Axie Infinity, oyuncuların Axie’lerini nadir ve güçlü olanları ortaya çıkarmak için veya en iyi şansı elde etmek için uygun bir çift bulmalarına yardımcı olmak için kendi çiftleşme merkezine sahiptir. Axies oluşturmak için Small Love Potion (SLP) jetonları ile 0,005 ETH’ye alınabilmektedir. AXS token sahipleri yakında düzenli ödüller için tokenlerini stake edebilecekler. Ancak diğer coinlerden farklı olarak, AXS sahiplerinin ödüllerini almak için oy vermeleri ve oynamaları gerekmektedir.

Axie Infinity (AXS) Nereden ve Nasıl Alınır?

Axie Infinity (AXS)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir;

 • Binance
 • Huobi Global
 • Coinbase
 • FTX
 • Bithumb
 • KuCoin
 • Gate.io
 • Kraken

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu