Mega Yıldızların Arkasındaki Müzik Şirketi Popüler NFT’yi Satın Aldı

Reuters’in bildirdiğine üzere, Taylor Swift ve Drake gibi mega yıldızların arkasındaki plak şirketi Universal Music Group, son derece popüler Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun NFT’lerinden biri olan Bored Ape #5537’yi satın aldı.

Mega Yıldızların Arkasındaki Müzik Şirketi Popüler NFT'yi Satın Aldı 2
Bored Ape #5537

Kasım ayında şirket, “Kingship” adlı sanal bir NFT grubu başlatmak için Bored Ape Yacht Club ile bir araya geldi. Konsept yeni değil: Tarihin ilk sanal grubu olan Gorillaz 1998’de kuruldu. Dijital maymunlar grubu ise metaverse’in farklı alemlerinde performans sergileyecek, böylece hayranlarla doğrudan etkileşime geçmek mümkün olacak.

Bu ayın başlarında Universal Music Group, bazı önemli grafik kayıtlarını anan bir NFT koleksiyonu oluşturmak için müzik ve eğlence dergisi Billboard ile bir ortaklık imzaladı.

Geçen ay, çok uluslu müzik şirketi, sanatçılar için dijital koleksiyonlar yaratmak amacıyla NFT platformu Curio ile güçlerini birleştirdi.

Bored Ape Yacht Club koleksiyonu, tüm ekosistemi desteklemesi beklenen Ethereum tabanlı yönetim tokeni ApeCoin’in piyasaya sürülmesinin ardından yakın zamanda ilgi odağı oldu.

İşlemin ilk dakikalarında 39.40$’a kadar yükseldikten sonra token ivmesini kaybetti ve düştü. Bazı kayıpların ardından, APE şu anda büyük spot borsalarda 14.44 dolardan el değiştiriyor.          

Koleksiyonun taban fiyatı, tokenin tepetaklak çıkışından sonra kısa süreli bir yükselişe tanık oldu.   


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple CTO'sunun NFT Koleksiyonu Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu