23 Ağustos 2020 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

23 Ağustos 2020 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Hafta sonu, neredeyse %5 oranında artan Chainlink (LINK) dışında ilk 10. sıradaki kripto paraların çoğu kırmızı renkte olduğu için devam eden düzeltme ile başladı.

Bu arada, Bitcoin’in (BTC) piyasa hakimiyeti oranı dünden bu yana hafif bir düşüş gösterdi ve şu anki endeksi %58 seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin’in için ana veriler şu şekildedir:

  • İsim: Bitcoin
  • Etiket: BTC
  • Piyasa Değeri: 214,353,383,304$
  • Fiyat: 11,676.89$
  • Hacim (24s): 24,290,199,536$

Veriler, basın zamanında geçerlidir.

BTC/USD: Sürekli Bir Büyümeden Önce 12.000 Doların Yeniden Test Edilmesi Beklenebilir mi?

Alıcılar önemli bir süre 12.000$’ın üzerine çıkamadığı için boğalar gücünü yitirmeye başladı. Önde gelen kripto para, son 7 günde %2.17 düştü.

Saatlik grafiğe bakıldığında, Bitcoin (BTC) 11.400 dolarlık destek bölgesinden yukarı sıçradı. Düşük “satış” hacmi nedeniyle, bu düşüş devam edemedi. Düzeltme sona ermemiş olsa da, likiditede 11.700$’a kadar kısa vadeli bir artış söz konusu olabilir.

Daha büyük zaman dilimine (günlük grafiğe) bakıldığında, işlem hacmi düşmeye devam ederken; düşüş senaryosu hala geçerlidir. Ayrıca, likidite seviyesi de düşüktür, bu da “yükseliş eğiliminin” yeniden başlayabileceği en yakın desteğin 11.000$ seviyesinde olduğu anlamına geliyor.

Haftalık zaman dilimine bakıldığında da durum hemen hemen aynıdır. Ayılar piyasaya el koydu ve önümüzdeki haftalarda düşüş eğiliminin devam etmesi muhtemeldir. Ayrıca, devam eden fiyat düşüşünü dikkate alan Göreceli Güç Endeksi’nde de (RSI) düşüş eğilimi gözükmektedir. Dahası, ticaret hacmi aynı seviyede kalmaktadır ve bu da düşüşün bir işaretidir. Boğalar 11,00$ seviyesinde tutunamazsa, bir sonraki durak 10.500$ seviyesi olur.

Basın zamanında, Bitcoin 11.679 dolardan işlem görmektedir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu