27 Aralık 2020 Ripple (XRP) Fiyat Analizi

Ripple’ın XRP’si baskı altında ve diğer kripto paralar toparlanırken, varlık değer kaybediyor.

Dijital varlık, SEC’in San Francisco merkezli blockchain şirketine açtığı davanın neden olduğu panikle birlikte bir haftadan daha kısa bir süre içinde değerinin neredeyse yarısını kaybetti.

XRP, günlük bazda %6’nın üzerinde düşüşle 0.29$’dan işlem görüyor. Varlık, 13.2 milyar dolarlık mevcut piyasa değeri ve günlük ortalama 9.5 milyar dolarlık işlem hacmi ile dördüncü sıraya düştü.

Bununla birlikte, birkaç kripto borsası Ripple’ın içinde bulunduğu yasal konulardan dolayı varlığı delist etti ya da işlemleri askıya aldı. XRP’nin menkul kıymet olduğuna karar verilirse, ticaret platformları varlığı perakende yatırımcıların kullanımına sunmakla suçlanabilir.

XRP ticaretine sınırlama getiren son borsa Bitstamp oldu. Şirketin Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre, Amerikalı müşterilerin Ocak 2021’den itibaren XRP ticareti yapmalarına veya yatırmalarına izin verilmeyecek.

XRP 0.45$’ın Altında Kaldı

Teknik açıdan XRP, günlük EMA200’e yerleşti. Bu kritik engel, Haziran 2020’den beri XRP’nin satışını sınırlıyor. Engelin kırılması durumunda, satışlar 0.21$’lık eski kanal desteğine odaklanarak artabilir. Fiyat 23 Aralık’ta bu bölgeye dokundu ancak güçlü kar alma aktivitesi ile toparlanmaya başladı.

27 Aralık 2020 Ripple (XRP) Fiyat Analizi 2
XRP/USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bu arada, yukarı yönde yerel toparlanma psikolojik 0.30$ tarafından yaratıldı. Bununla birlikte, düşüş baskısını hafifletmek ve 0.035$ ve 0.45$’a doğru bir yükselişe izin vermek için 0.32$’ın üzerinde sürdürülebilir bir hareket gerekiyor. 0.32$’ın üzerinde bir hamle, düşüş senaryosunu geçersiz kılacak ve XRP’yi toparlanmaya uygun hale getirecek.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   27 Ocak 2020 Günlük Kripto Para Analizi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu