29 Mart 2021 Polkadot Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

29 Mart 2021 Polkadot Fiyat Analizi

Hafta sonu Bitcoin’in toparlanmasının ardından, altcoin piyasası da güçlü bir ilerleme gösteriyor. Ancak uzun vadede çoğu altcoin yatay bir hareket görüyordu. Polkadot, uzun bir büyüme dönemi gören altcoinler arasındaydı, ancak yükseliş dar bir fiyat aralığında sonuçlandı.

Yazım sırasında, 29.821 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Polkadot, 32.02 dolardan işlem görüyordu.

Polkadot [DOT] Günlük Grafik

Kaynak: TradingView
DOTUSD

Yükselen kanalda keskin bir yükselişin ardından, DOT’un fiyatı 32 ila 40 dolar arasında konsolide oluyordu. Ancak, son zamanlarda desteği 32 dolardan kırdı ve bir sonraki desteğe yakın 27 dolardan işlem görüyordu.

DOT bu seviyede kademeli hareketine devam edebilir ve uzun vadede sert bir fiyat dalgalanmasına şahit olmayabilir.

Muhakeme

Piyasa, sert bir fiyat dalgalanmasının gerçekleşmesi için ivme kaybetti. Daha fazla dalgalanmaya açılsa da, Bollinger Bantlarının sinyal çizgisi, piyasada düşüş eğilimine işaret ederek mum çubuklarının üzerine çıkmıştı.

Bu aynı zamanda şu anda fiyatın dalgalanması için küçük bir eksen görevi gören 50 hareketli ortalama ile tamamlandı.

Göreceli Güç Endeksi, değer 27 dolara dokundukça DOT’un muazzam bir satış baskısı yaşadığını kaydetti. Bununla birlikte, alıcılar fiyatı yükseltti, ancak dijital varlık bir kez daha benzer bir satışa tanık oldu.

Oysa MACD göstergesi, Mart ayı boyunca varlığın hareketinde keskin bir düşüş olduğunu gösteriyordu. Piyasa ay boyunca düşüş gösterdi ve bu yolculuğa devam edebilir.

Sonuç 

Mevcut Polkadot pazarı, dalgalanmaya açık olmasına rağmen, bir fiyat dalgalanması için bir süre beklemek zorunda kalabilir. Piyasa yükseliş ivmesini kaybetti ve düşüş artmasa da ay boyunca gözlenen en önemli trend oldu. DOT, momentumda ani bir değişime tanık olunmadıkça ayıların etrafında takılmaya devam edebilir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu